معمای مرگ کله پز استقلالی، تقلاهای ناامیدانه فوتبالیست مشهور و زندگی دوگانه پلیس مبارزه با مواد مخدر، سوژه سه سریال «شاهگوش»، «پژمان» و «دزد و پلیس» هستند که ظاهرا به یکدیگر بی ربط هستند، اما دست کم یک وجه اشتراک با هم دارند و آن، صدای علی زند وکیلی است که سه ترانه «زهره»، «آخر قصه» و «آتش و باد» را مستقل یا با گروه دنگ شو برای تیتراژ آنها خوانده است.
مثل آن سه آهنگ تیتراژ، سه قطعه مجموعه تک آهنگ های علی زند وکیلی هم در ظاهر به یکدیگر ارتباطی ندارند؛ «سیه مو» با فراز و فرودهای ترومپت و ریتم تند سازهای کوبه ای که ناگهان با تمبک و سه تار جایگزین می شود، به فضای جاز نزدیک می شود. «فریاد» با پیانو و نوای هارمونیک گیتار شروع می شود، اما بعد کمانچه و تار، فضا را سنتی می کند. «فقط دعا کن» هم به پاپ و راک نزدیک است، گرچه آواز همچنان سنتی است «یارا تو هم هوای ما دارا».
با این همه در مجموع، فضای این سه قطعه را می توان پاپ- راک سنتی دانست. ریتم بندی آهنگ ها راک است، گرچه سازبندی اصلا اینطور نیست. زند وکیلی در این آهنگ ها در کنار برادرش، محمد زند وکیلی و فراز حلمی، یکی از آهنگسازان است و ترانه های یاحا کاشانی و فراز حلمی را خوانده است: «فریاد، آزاد»
آهنگ‌ها
عنوان قیمت
1

سیه مو

رایگان
دانلود
2

فریاد

رایگان
دانلود
3

فقط دعا کن

رایگان
دانلود
4

به سوی تو

رایگان
دانلود
5

نار دونه

رایگان
دانلود
6

آه سرد

رایگان
دانلود
7

باب الحوائج

رایگان
دانلود
8

نفس گرم

رایگان
دانلود
9

زندگی کن

رایگان
دانلود
10

عطر خاطره

رایگان
دانلود
11

بی تابانه

رایگان
دانلود
13

آخرین رویا

رایگان
دانلود
از همین هنرمند
آلبوم‌هایی از همین سبک
نظرات کاربران