رندان سلامت می کنند
جان را غلامت می کنند
مستی ز جامت می کنند
مستان سلامت می کنند
محمدرضا شجریان شعر مشهور مولانا را می خواند، در کنسرتی با گروه شهناز، در تهران، پاییز 87، و نتیجه آن می شود آلبوم «رندان مست»، آلبومی با 9 آهنگ که شرکت دل آواز آن را منتشر کرده است.
«رندان مست» در دستگاه همایون و با اشعار حافظ، مولانا، سعدی و ملک الشعرای بهار اجرا شده است. آهنگسازی آن را مجید درخشانی، سرپرست گروه شهناز و نوازنده تار بر عهده داشته و مژگان شجریان، دختر استاد، با سه تار، شاهو عندلیبی با نی، حسین رضایی نیا با دف و دایره و ... صدای استاد آواز ایران را همراهی کرده اند. علاوه بر این، سازهایی چون صراحی، قیچک، عود، رباب، کمانچه و ... نیز در سازبندی آلبوم به کار رفته اند.
برخی از معروف ترین اشعار بزرگان شعر فارسی در «رندان مست» خوانده شده؛ چنان که وقتی استاد در «آواز همایون» می خواند «که آتشی که نمیرد همیشه در دل ماست»، یا در «چشم یاری» می سراید «ما ز یاران چشم یاری داشتیم، خود غلط بود آنچه می پنداشتیم»، شنونده پیشاپیش شعر را از بر است.
میکس آلبوم را استاد شجریان شخصا انجام داده و کاور آلبوم را دخترش با استفاده از عکس های کنسرت طراحی کرده است؛ کنسرتی که می توان چشم ها را بست و خود را در میان جمعیت حاضر در آن تصور کرد در حالی که شجریان می سراید:
گفتم آهن دلی کنم چندی
ندهم دل به هیچ دلبندی
و بعد، شکست سعدی در عهدی که با خود بسته بود را یادآور می شود:
سعدیا دور نیک نامی رفت
نوبت عاشقیست یک چندی
آهنگ‌ها
عنوان قیمت
1

قطعه "دیدار"

1,399 تومان
دانلود
2

زنگ شتر

1,399 تومان
دانلود
3

ساز و آواز 1

1,399 تومان
دانلود
4

تصنیف "چشم یاری"

1,399 تومان
دانلود
5

ادامه ساز و آواز

1,399 تومان
دانلود
6

تصنیف "باد صبا"

1,399 تومان
دانلود
7

چهارمضراب بیداد

1,399 تومان
دانلود
8

ساز و آواز 2

1,399 تومان
دانلود
9

تصنیف "رندان مست"

1,399 تومان
دانلود
از همین هنرمند
آلبوم‌هایی از همین سبک
نظرات کاربران