آلبوم پر پرواز از شادمهر عقیلی

پر پرواز

64

اثری از: شادمهر عقیلی

ناشر: هم آواز آهنگ

سبک: موسیقی فیلم

قیمت نهایی: 12,000 تومان 8,400 تومان

زمان انتشار: 1379

مجوز ارشاد: 4/3369ف

دانلود آلبوم
منم و یه آسمون بی دریغ
منم و یه کوره راه ناگزیر
ای ستاره شبای مشرقی
پر پرواز منو ازم نگیر
این چند خط شعر، وصف حال بابک (شادمهر عقیلی) است؛ قهرمان فیلم «پر پرواز»، موزیسین جوانی که موفق به دریافت مجوز انتشار آلبوم خود نمی شود و از قضا یاسمن (مرجان شیرمحمدی)، دختر یک ناشر موسیقی عاشقش می شود و سعی می کند او را با خود به لس آنجلس ببرد، اما قدرت عشق به زور پول می چربد و ستاره (زیبا بروفه)، نامزد بابک یا همان «ستاره شبای مشرقی»، با کمک پدر خود برای آلبوم بابک مجوز می گیرد و او را از این «کوره راه ناگزیر» بازمی گرداند.
همانطور که از اسمش هم پیداست، آلبوم «پر پرواز»، موسیقی همین فیلم است. آلبومی در 13 قطعه که توسط شرکت هم آواز آهنگ منتشر شده است. آهنگساز و تنظیم کننده آن، محمدرضا چراغعلی و شادمهر عقیلی هستند که به ترتیب نواختن کیبورد و همچنین ویولن و گیتار را هم بر عهده داشته اند. بردیا کیارس، مازیار ظهرالدینی، عماد نکویی، کریم قربانی، ناصر رحیمی و نیما رادپور با ویولن، ویولن آلتو، ویولنسل، فلوت و درام، دیگر نوازندگان «پر پرواز» هستند.
سبک آلبوم «پر پرواز» پاپ است و این مهمترین مشخصه این آلبوم است؛ چون در سال های دهه 70 که کمتر کسی به سراغ موسیقی پاپ به معنای امروزی آن می رفت، «پر پرواز» در کنار آلبوم «دهاتی»، به عنوان یکی از اولین آلبوم های مجاز پاپ ایرانی منتشر شد و راه را برای فعالیت افراد بسیاری در این سبک و سیاق هموار کرد.
از 13 قطعه این آلبوم، تنها سه آهنگ «آتش بازی»، «علامت سوال» و «پر پرواز» باکلام هستند که اشعار آنها سروده نیلوفر لاری پور است؛ اشعاری که محبوبیت شادمهر و پرفروش شدن فیلم، آنها را تا مدت ها ورد زبان جوان ها کرده بود:
میون آتیش بازی چشمای تو
قدم زدم
شاید که باورت بشه
معنی عشقو بلدم

و شعری غمگین تر در آهنگ «علامت سوال»:
یه پنجره با یه قفس
یه حنجره بی هم نفس
سهم من از بودن تو
یه خاطره س همین و بس
آهنگ‌ها
عنوان قیمت
1

آتش بازی

699 تومان
دانلود
2

بی کلام 1

699 تومان
دانلود
3

علامت سوال

699 تومان
دانلود
4

پر پرواز

699 تومان
دانلود
5

بی کلام 2

699 تومان
دانلود
6

بی کلام 3

699 تومان
دانلود
7

بی کلام 4

699 تومان
دانلود
8

بی کلام 5

699 تومان
دانلود
9

بی کلام 6

699 تومان
دانلود
13

بی کلام 7

699 تومان
دانلود
از همین هنرمند
آلبوم‌هایی از همین سبک
نظرات کاربران