آلبوم کوک کولی از سینا سرلک

کوک کولی

12

اثری از: سینا سرلک، فراز کاویانی

ناشر: نغمه حصار

سبک: گروه نوازی، آوازی

قیمت نهایی: 12,000 تومان 6,000 تومان

زمان انتشار: اسفند 1391

مجوز ارشاد: 7677-91

دانلود آلبوم
اَلوَن های الون، الون ویلانم
ویلان و سیلان، سیل و تالانم
غریو آواز کردی عادل کمالی خطاب به رودخانه الوند به نغمه تنبور گره می خورد، آوازی رها، درست مثل موهای دختر کولی در باد، که بر دامان صدای گرم تنبور می نشیند و با آن آزادانه به هر سو می رود. «کوک کولی» آلبومی است در ستایش مقام های تنبور، و پیوند آن با موسیقی دستگاهی.
آلبوم «کوک کولی» آلبومی از موسیقی مقامی و نواحی ایرانی، به ویژه موسیقی کردی است. آهنگسازی و تنظیم این آلبوم را فراز کاویانی انجام داده، خوانندگی آوازهای مقامی توسط عادل کمالی و آواز دستگاهی توسط سینا سرلک انجام شده است.
«کوک کولی» هشت قطعه دارد و توسط موسسه فرهنگی هنری نغمه حصار منتشر شده است. قطعات آن «الون»، «شکوه وصل»، «مخمور و مست»، «هم بزم یار»، «و اینک دوباره مقام»، «از بانگ دیرین»، «کوک کولی» و «سِر عشق» نام دارند.
فراز کاویانی، فرشاد رستمی، مجید خیاطی، آرش عادل پور، حسین رضایی نیا و ارژنگ کامکار با تنبور، کمانچه و کمانچه آلتو، عود، کوزه و طبل بزرگ، بندیر، دهل، دف و تنبک در این آلبوم به نوازندگی پرداخته اند.
فراز کاویانی، آهنگساز «کوک کولی» این آلبوم را چنین توصیف کرده است «آلبومی بر اساس مقام های تنبور، به جز قطعه آخر که بر اساس موسیقی دستگاهی ساخته شده است. در این آلبوم از کلام مثل ساز استفاده شده است».
ترانه های آلبوم «کوک کولی» سروده بیژن ارژن، حافظ شیرازی، مولانا و سید صالح ماهی دشتی هستند و اشعار مشهوری مثل «عاشق شو ار نه روزی کار جهان سر آید» و «ای عاشقان ای عاشقان آن کس که بیند روی او» در آن توسط سینا سرلک خوانده شده است.
از فراز کاویانی تا کنون دو آلبوم «زمستان تنهایی» و «هنگامه های پگاه» منتشر شده است.
با خرید و دانلود آلبوم «کوک کولی» از سایت بیپ تونز، از هنرمندان این آلبوم حمایت کنید.
آهنگ‌ها
عنوان قیمت
1

الون

999 تومان
دانلود
2

شکوه وصل

999 تومان
دانلود
3

مخمور و مست

999 تومان
دانلود
4

هم بزم یار

999 تومان
دانلود
5

و اینک دوباره مقام

999 تومان
دانلود
6

از بانگ دیرین

999 تومان
دانلود
7

کوک کولی

999 تومان
دانلود
8

سر عشق

999 تومان
دانلود
از همین هنرمند
آلبوم‌هایی از همین سبک
نظرات کاربران