آلبوم به نام گل سرخ از گروه دستان

به نام گل سرخ

15

اثری از: گروه دستان، سالار عقیلی

ناشر: موسسه فرهنگی هنری نقطه تعریف

سبک: گروه نوازی، آوازی

قیمت نهایی: 8,000 تومان 6,000 تومان

زمان انتشار: فروردین 1387

مجوز ارشاد: 5710

دانلود آلبوم
بخوان به نام گل سرخ و عاشقانه بخوان
کودکی بیش نبود که این شعر را شنید، آنقدر کوچک که هنوز سواد نمی دانست تا در «کوچه باغ های نیشابور» پرسه بزند. اما شعر، کار خودش را کرد. و البته خانواده هنردوست و هنرپرور نیز، که «اولین مکتب هنر» حمید متبسم بود: مادری خوش طبع، پدری که تار می نواخت و فروشگاه صفحات و لوازم موسیقی داشت، برادری که ویولن می نواخت، آن برادر دیگر که شعر می سرود و بقیه اعضای خانواده که ذوق و شوق موسیقی داشته و دارند. سال ها بعد، ترجیع بند شعر محبوب کودکی هایش را برای نام آلبوم مشترکش با گروه دستان و سالار عقیلی انتخاب کرد، آلبومی به احترام سرشک؛ «به نام گل سرخ».
آلبوم «به نام گل سرخ» آلبومی از موسیقی سنتی ایرانی با اشعار محمدرضا شفیعی کدکنی است. آهنگسازی این اثر را حمید متبسم انجام داده، سالار عقیلی آواز آن را اجرا کرده و گروه دستان نوازندگی اثر را بر عهده داشته است.
«به نام گل سرخ» 10 قطعه دارد و توسط موسسه فرهنگی هنری نقطه تعریف منتشر شده است.
حسین بهروزی نیا، پژمان حدادی، سعید فرج پوری، حمید متبسم، بهنام سامانی، سید هارت کیشنا، پویا سرایی‌ و رضا آبایی با بربت، تنبک، دایره، کمانچه، تار، دف، دمام، کوزه ضربانگ، ضرب زورخانه، سیتار، سنتور و قیژک در آلبوم «به نام گل سرخ» به نوازندگی پرداخته اند.
آلبوم های «زمزمه ها» و «میخانه خاموش» از دیگر آثار مشترک حمید متبسم و سالار عقیلی هستند. حمید متبسم به عنوان موسس گروه دستان، در همه آثار این گروه نیز حضور دارد.
با خرید و دانلود آلبوم «به نام گل سرخ» حمید متبسم از سایت بیپ تونز، از این هنرمند حمایت کنید.
آهنگ‌ها
عنوان قیمت
از همین هنرمند
آلبوم‌هایی از همین سبک
نظرات کاربران