کجایی ای ز جان خوشتر، شبت خوش باد من رفتم
بیا در من خوشی بنگر، شبت خوش باد من رفتم
شعر عراقی ردیف خود را به آلبوم جدید علی تفرشی وام داده تا آن را به این نام بخواند: «شبت خوش باد من رفتم».
بعد از آلبوم های «شمارش»، «دیوانه شو»، «تردید» و ... که پیشتر از علی تفرشی منتشر شده، «شبت خوش باد من رفتم» جدیدترین آلبوم اوست که در آن به عنوان آهنگساز، تنظیم کننده، نوازنده کمانچه و خواننده حضور دارد.
علی تفرشی در هنرستان موسیقی و سپس در دانشکده موسیقی به تحصیل پرداخته و نواختن کمانچه را نزد کامران داروغه و اردشیر کامکار فراگرفته است. همچنین شاگرد فرهاد فخرالدینی، محمد سریر، حسن ریاحی، کامبیز روشن روان، شاهین فرهت، مصطفی کمال پورتراب و ... نیز بوده است. وی با همراهی گروه های موسیقی پاپ تلفیقی و همچنین ارکستر سمفونیک تهران کنسرت های متعددی برگزار کرده و در موسیقی فیلم و سریال های متعددی حضور داشته است.
آلبوم«شبت خوش باد من رفتم» 9 قطعه دارد و ترانه های آن را مولانا، عطار، سعدی، عراقی و هوشنگ ابتهاج سروده اند.
این آلبوم که می توان آن را در سبک پاپ تلفیقی دانست، سازبندی بزرگتری نسبت به اغلب آلبوم های مشابه دارد و از طیف وسیعی از سازهای ایرانی و غربی در آن استفاده شده است. رضا تاجبخش، بهرام دهقانیار، فیروز ویسانلو، امید حجت، بابک ریاحی پور، دارا دارایی، هومن نامداری، همایون نصیری، بهنام ابطحی، آزاد میرزاپور، صدا سدیفی، داوود ورزیده، بابک بنی حسینی و محمدرضا آقایی با سازهای پیانو، گیتار، گیتار الکتریک، گیتار باس، ساکسفون، کاخن، بندیر، پرکاشن، درامز، تار و سه تار، قانون، نی، تنبک، دف و دایره و عود در این آلبوم به نوازندگی پرداخته اند.
علی تفرشی در متن کوتاهی درباره آلبوم نوشته است «این اثر در شب های رویایی من چنگ به چنگ از سینه ام برخاسته است و چه از این بهتر که تو نیز همراه شبانه های من باشی. شبت خوش باد من رفتم».
آهنگ‌ها
عنوان قیمت
1

دولت عشق

899 تومان
دانلود
2

راز

899 تومان
دانلود
3

سرمست

899 تومان
دانلود
4

سرگشته

899 تومان
دانلود
5

آغوش چشم

899 تومان
دانلود
6

نگار سرمست

899 تومان
دانلود
7

این کیست این

899 تومان
دانلود
8

پاره آتش

899 تومان
دانلود
9

شبت خوش باد من رفتم

899 تومان
دانلود
از همین هنرمند
آلبوم‌هایی از همین سبک
نظرات کاربران