آلبوم ایران جوان (وطنم) از پیمان سلطانی

ایران جوان (وطنم)

46

اثری از: پیمان سلطانی، شهرام ناظری

ناشر: موسسه فرهنگی هنری جامه دران

سبک: ارکسترال ایرانی

قیمت نهایی: 18,000 تومان 8,000 تومان

زمان انتشار: شهریور 1394

مجوز ارشاد: 92-7824

دانلود آلبوم
نام جاوید وطن، صبح امید وطن
جلوه کن در آسمان، همچو مهر جاودان
بشنو سوز سخنم، که هم ‌آواز تو منم
همه جان و تنم، وطنم وطنم وطنم وطنم
آلبوم «ایران جوان (وطنم)» شامل مجموعه ای از سرودها و تصنیف های ملی- میهنی است که با آهنگسازی پیمان سلطانی و آواز استاد شهرام ناظری در قالب دو مجموعه صوتی و تصویری منتشر شده است. مجموعه صوتی 12 قطعه دارد که برای ارکستر و آواز، پیانو، کُر و تنبک و پیانو، ارکستر و سنتور، ارکستر و تار و ارکستر و سه تار تنظیم شده اند. مجموعه تصویری نیز شامل مستند «بعد از فراموشی» به کارگردانی آرش رئیسیان و قطعه تصویری «ایران جوان» است. در مستند «بعد از فراموشی» چهره‌ هایی چون سیمین بهبهانی، بیژن ترقی، سید محمد بهشتی، احمد محیط طباطبایی، بابک چمن آرا و … به ایفای نقش پرداخته ‌اند.
مازیار ظهیرالدینی، پدرام فریوسفی، بردیا کیارس، کریم قربانی، امید حاجیلی، کیوان ساکت، بهمن رجبی، ارژنگ کامکار، آرمن موسسیان، مارگاریتا توماسیان و ... با ترکیبی از سازهای ایرانی و غربی در بخش صوتی این آلبوم به نوازندگی پرداخته اند.
پیمان سلطانی؛ رهبر ارکستر ملل، نوازنده و آهنگساز در حوزه موسیقی زیر نظر اساتیدی چون فرامرز پایور، حسین علیزاده، فرهاد فخرالدینی، توماس کریستیان داوید و ... و در حوزه های هنری دیگر زیر نظر رضا براهنی، منوچهر بدیعی و هوشنگ ابتهاج تعلیم دیده است.
به جز قطعه «ایران جوان (وطنم)» که در آن از یک تم قدیمی ساخته موسیو لومر فرانسوی به همراه شعر بیژن ترقی استفاده شده، در قطعه «سرزمین مادری» از ملودی مارش ملی ایران اثر غلامرضا مین باشیان و در قطعه «باران» از یک ملودی قدیمی آذربایجانی استفاده شده است.
آهنگ‌ها
از همین هنرمند
آلبوم‌هایی از همین سبک
نظرات کاربران