آلبوم منتخب آثار لوریس چکناوریان از بیپ تونز

منتخب آثار لوریس چکناوریان

9

اثری از: بیپ تونز

ناشر: بیپ تونز

سبک: کلاسیکال

قیمت نهایی: 10,274 تومان

زمان انتشار: مهر 1394

دانلود آلبوم
مرد سپیدمو با عینک و لبخندی روشن، با آن کت فراک مشکی، باتون در دست جلوی پارتیتور می ایستد، پشت به جمعیت، و رو به ارکستر، اما هر دو گروه به او چشم دوخته اند، به ریزترین حرکاتش که مثل ناخدایی، سکان کشتی را حرکت می دهد و ژست های بی صدایش به آهنگی عظیم و گوشنواز ترجمه می شود. حتی بدون توصیف ظاهرش هم اغلب ما وقتی می خواهیم به رهبر ارکستر فکر کنیم، ناخودآگاه لوریس چکناواریان پیش چشممان می آید.
بی اغراق می توان مرد سپیدموی لبخند بر لب را یکی از بزرگترین آهنگسازان کلاسیک ایران دانست. لوریس چکناواریان آهنگساز پرکاری است که تقریبا در همه فرم های موسیقی کلاسیک اثری خلق کرده؛ از اپرا و سمفونی و موسیقی باله گرفته تا کنسرتو، قطعات پیانویی، سوئیت، رکوئیم، آثاری برای گروه کر، اوراتوریو و حتی موسیقی فیلم.
21 مهرماه سالروز تولد لوریس چکناواریان است، و بهانه ای برای معرفی پلی لیستی از از معروف ترین آثار او. آلبوم «منتخب آثار لوریس چکناواریان» ترکیبی از آهنگ های مجموعه آثار لوریس چکناواریان است که تلاش شده قطعاتی از فرم های گوناگون موسیقی در آنها گنجانده شود.
از مهمترین ویژگی های آثار لوریس چکناواریان، پرداختن به موضوعات ایرانی در آثارش است. به همین اعتبار، گرچه آثاری مثل باله اتللو نیز در بین کارهای او وجود دارد، اما عمده ساخته هایش مثل اپرای پردیس و پریسا، باله سیمرغ، اپرای رستم و سهراب، سیاوش، رستم و اسفندیار و ضحاک، سوئیت سمفونی کوروش کبیر، اپرای مولانا، اپرای صادق هدایت، سوئیت سمفونی تختی، عاشورا و سوگ شیرین و ... برگرفته از آثار ماندگار ادبیات فارسی مثل شاهنامه فردوسی، داستان های نظامی، مثنوی معنوی و ... هستند.
با خرید و دانلود آلبوم «منتخب آثار لوریس چکناواریان» از سایت بیپ تونز، از این هنرمند حمایت کنید.
آهنگ‌ها
عنوان قیمت
4

عشق

299 تومان
دانلود
5

رؤیای عشق

299 تومان
دانلود
6

آخرین خداحافظی

299 تومان
دانلود
7

خاطرات عشق

299 تومان
دانلود
8

نامه ی عاشقانه

299 تومان
دانلود
17

عزاداری

199 تومان
دانلود
19

معرفی دزدمونا

299 تومان
دانلود
20

رقص خنجر

299 تومان
دانلود
22

دلتنگی

299 تومان
دانلود
23

موومان اول

299 تومان
دانلود
24

Allegro vivo

199 تومان
دانلود
25

خلیج فارس 2

199 تومان
دانلود
26

Bagateles 3

199 تومان
دانلود
از همین هنرمند
آلبوم‌هایی از همین سبک
نظرات کاربران