آلبوم چکامه از بیپ تونز

چکامه

2

اثری از: بیپ تونز

ناشر: رهگذر هفت اقلیم

سبک: ایرانی

قیمت نهایی: 18,882 تومان

زمان انتشار: 1394

دانلود آلبوم
گرداگرد هم نشسته اند، ساز به دست: یکی تار آورده و یکی سه تار، آن دیگری تنبور و عود و کمانچه و تنبک و دف و خلاصه جمعِ سازهای ایرانی جمع است. و موسیقی جاری می شود، با چاشنی اشعار فارسی که چنان موزون و آهنگین هستند که انگار از ابتدا برای ترنم بر بستر ساز سروده شده اند. از شنیدن آهنگ ها سیر نمی شوی؛ یکی از یکی بهتر. وقتی قرار باشد بهترین های هر آلبومی را گوش بدهی، با پایان هر قطعه شوری در دلت می افتد و با آغاز قطعه بعد، به وجد می آیی و این حالی است که بعد از شنیدن «چکامه» خواهی داشت.
آلبوم «چکامه» شامل منتخبی از آثار موسیقی ایرانی است که توسط نشر رهگذر هفت اقلیم منتشر شده اند. این آلبوم 18 قطعه دارد و شامل آهنگ هایی از آلبوم های «هفت رنگ و یک تصنیف غمگین» حسین حمیدی، «رقص انگشتان» و «زندگی» کیوان ساکت، «شب آینه های نور» محسن کرامتی، «سرخوش» میلاد درخشانی، «پشت پرچین سخن» و «بودن و سرودن» مجید درخشانی، «هم ساز» حسام اینانلو، «روژیار» ارسلان کامکار، «یکیست» سینا سرلک و ... است.
در این آلبوم، با آنکه وجه اشتراک همه قطعات، ایرانی بودن آنهاست، اما رگه هایی از موسیقی تلفیقی، ملودی های فولکلوریک و حتی موسیقی کلاسیک به گوش می رسد؛ مثل قطعه «بداهه نوازی تار روی موومان دوم کاپریچیو اسپانول» یا نوای ساری گلین در «همصدای اشک».
تقریبا نیمی از قطعات آلبوم «چکامه» بی کلام هستند، اما در قطعات باکلام از ترانه های محلیی یا اشعار مشهور شاعران معاصر استفاده شده است: «شهر خاموش من! آن روح بهارانت کو؟» و «از کنار من افسرده تنها تو مرو» محمدرضا شفیعی کدکنی، «هنگام که گریه می دهد ساز» نیما یوشیج، «امشب ای ماه به درد دل من تسکینی» شهریار و ... .
با خرید و دانلود آلبوم «چکامه» از سایت بیپ تونز، از هنرمندان این آلبوم حمایت کنید.
آهنگ‌ها
عنوان قیمت
از همین هنرمند
آلبوم‌هایی از همین سبک
نظرات کاربران