آلبوم منتخب آثار حمید متبسم از بیپ تونز

منتخب آثار حمید متبسم

5

اثری از: بیپ تونز

ناشر: بیپ تونز

سبک: ایرانی

قیمت نهایی: 16,286 تومان

دانلود آلبوم
آن مرد را با صدای تار می شناسند، با گروه دستان، با «سیمرغ» و «قیژک کولی»، با عشقی که به اشعار محمدرضا شفیعی کدکنی می ورزد، آن مرد را به نام «حمید متبسم» می شناسند و آثاری شنیدنی از موسیقی ایرانی که منتخبی از آنها در آلبوم «منتخب آثار حمید متبسم» گرد آمده است.
زاده مشهد است، شاگرد بزرگانی چون حبیب ‌الله صالحی، زیدالله طلوعی، هوشنگ ظریف، محمدرضا لطفی و حسین علیزاده است، از اعضای کانون چاوش، گروه عارف و شیدا بوده است، ساکن آلمان است، موسس گروه های دستان و چکاوک و مضراب و پردیس و همچنین انجمن تار و سه تار است، ساز تخصصی اش تار است، با هنرمندانی چون هوشنگ کامکار، بیژن کامکار، شهرام ناظری، صدیق تعریف، سعید فرجپوری، فرهاد فخرالدینی و ... همکاری داشته است، آلبوم «قیژک کولی»اش با صدای همایون شجریان، اثر تحسین شده سازمان نقد صفحه آلمان است و هزار و یک تجربه پربار دیگر که در کارنامه هنری حمید متبسم وجود دارد.
آلبوم «منتخب آثار حمید متبسم» شامل 13 قطعه از آثار این هنرمند در آلبوم های گوناگون نظیر «ضرب تار»، «سیمرغ»، «پنجره ای به سوی آفتاب»، «زمزمه ها»، «قیژک کولی»، «میخانه خاموش» و «سه نوازی» است. این پلی لیست، آثاری از دوره های کاری گوناگون حمید متبسم با همکاری هنرمندان مختلف را در بر می گیرد.
نکته قابل توجه درباره این آهنگساز و نوازنده تار و سه تار این است که به رغم علاقه به اشعار بزرگان ادب فارسی و ساختن آثار مستقل بر پایه کتاب «زمزمه ها» محمدرضا شفیعی کدکنی یا شاهنامه فردوسی، آثار بی کلام یا سازی بسیاری در بین کارهای او یافت می شود. حمید متبسم از جمله هنرمندانی است که فارغ از کلام، موسیقی و ساز به تنهایی را دارای جذابیت کافی برای جلب مخاطب می داند.
با خرید و دانلود آلبوم «منتخب آثار حمید متبسم» از سایت بیپ تونز، از این هنرمند حمایت کنید.
آهنگ‌ها
عنوان قیمت
1

فرود

1,199 تومان
دانلود
2

سیمرغ و زال

1,399 تومان
دانلود
3

رودابه و زال

1,399 تومان
دانلود
5

تضاد

899 تومان
دانلود
6

از آیینه خورشید

1,299 تومان
دانلود
7

تا دریایی تو

1,299 تومان
دانلود
8

تصنیف "قیژک کولی"

2,099 تومان
دانلود
9

تصنیف "زهی عشق"

2,099 تومان
دانلود
11

تصنیف غم دوست

699 تومان
دانلود
12

تصنیف راز من

699 تومان
دانلود
13

داد

799 تومان
دانلود
14

آفتاب نیمه شب

799 تومان
دانلود
از همین هنرمند
آلبوم‌هایی از همین سبک
نظرات کاربران