آلبوم افق رویداد از گروه مون هد

افق رویداد

14

اثری از: گروه مون هد

ناشر: گروه مون هد

سبک: راک ایرانی

قیمت نهایی: 12,000 تومان 6,000 تومان

زمان انتشار: دی 1394

مجوز ارشاد: 94-8871

دانلود آلبوم
انگار نه انگار نوروز بود
انگار نه انگار دیروز بود
نه هفت سین، نه ماهی
فقط افسوس
انگار نه انگار دیروز بود
انگار نه انگار نوروز بود
نه مهمان، نه میزبان
فقط اندوه
مثل سیم های درهم گره خورده است، یا خطوط متقاطع، یا دایره های بی انتها... . در فضایی تاریک و روشن، انگار از روی سیم های گیتار سُر می خوری و به زمین می ریزی و محو می شوی. موزیک تو را در سیم ها، خطوط و دایره ها گیر می اندازد. «افق رویداد» را که گوش می دهی، به این فضا می بردت.
پینک فلوید روی موزیسین های بسیاری در سراسر دنیا اثر گذاشت، و یکی از آنها هم گروه مون هد؛ گروهی که نام خود را از یکی از ترانه های منتشرنشده سید بَرِت؛ خواننده، گیتاریست و از بنیانگذاران پینک فلوید گرفته. البته مون هد اذعان می کند که به غیر از نامش، تاثیرات زیادی هم از عضو فقید پینک فلوید گرفته است.
اهل رشت هستند، چهار سال است که روی نخستین آلبومشان کار می کنند و بالاخره «افق رویداد» را منتشر کردند؛ آلبومی راک که با آنچه از راک در ذهن داریم، متفاوت است. فضای وهم انگیز آلبوم بیشتر ناشی از آکوردهای کاسته و هارمونی گام لوکرین و فریژین است که اینها همه نشان از هارمونی موزیک راک و متال دارند. سازبندی آلبوم به شدت به موسیقی راک شبیه است، اما صداهای الکترونیکی که برای ایجاد فضای وهم آلود به کار رفته، «افق رویداد» را به اثری الهام گرفته از موسیقی الکترونیک و اَمبیِنت تبدیل کرده است.
اعضای گروه مون هد شامل مسعود دلجو، آرش پندی، سینا گل نقره، رامین وفایی و میلاد صابرفخر با گیتار، سینتی سایزر، سازهای الکترونیک، گیتار الکتریک، گیتار باس، کیبورد و درامز در این آلبوم به نوازندگی پرداخته اند. مسعود دلجو خوانندگی آلبوم را هم بر عهده دارد؛ گرچه آنچه او می خواند، تنها چند خط شعر کوتاه با فضای سرگردان و وهم انگیز است که بارها و بارها تکرار می شود و در پیچ و تاب موسیقی محو می شود «عجب کامی می دهد این درد».
آهنگ‌ها
عنوان قیمت
1

مقدمه

1,000 تومان
دانلود
2

رویای خاکستری

1,000 تومان
دانلود
3

خاکسپاری دوستان

1,000 تومان
دانلود
4

همین دیروز

1,000 تومان
دانلود
5

قدم به قدم

1,000 تومان
دانلود
6

کام درد

1,000 تومان
دانلود
7

دگردیسی

1,000 تومان
دانلود
آلبوم‌هایی از همین سبک
نظرات کاربران