آلبوم زمزمه ها از سالار عقیلی

زمزمه ها

25

اثری از: سالار عقیلی، حمید متبسم، گروه مضراب

ناشر: نغمه حصار

سبک: گروه نوازی، آوازی

قیمت نهایی: 12,000 تومان 6,000 تومان

زمان انتشار: اردیبهشت 1393

دانلود آلبوم
اگر شاعر، شاعر باشد و شعر چنان که باید، آهنگین و خیال انگیز، آن وقت است که موسیقی در برابر شعر، سرِ تعظیم فرود می آورد و شاعر، آهنگساز و خواننده را «به هر ساز که خواهد»، می نوازد و حتی نام آلبوم، وامدار شعر می شود؛ اتفاقی که «زمزمه ها»ی محمدرضا شفیعی کدکنی برای «زمزمه ها»ی سالار عقیلی و حمید متبسم رقم زد.
آلبوم «زمزمه ها»، اثر مشترک سالار عقیلی و حمید متبسم، آلبومی آوازی به سبک موسیقی سنتی ایرانی در مایه های ماهور، شوشتری، همایون و دشتی است. این آلبوم پنج قطعه دارد و توسط موسسه فرهنگی هنری نغمه حصار منتشر شده است. قطعات آن «به رنگ خواب»، «از آیینه خورشید»، «با چشمه ساران»، «در شبی خزانی» و «تا دریایی تو» نام دارند.
ترانه های این آلبوم همگی از اشعار محمدرضا شفیعی کدکنی در مجموعه شعر «زمزمه ها» برگرفته شده اند، نام آلبوم نیز هم. بر این اساس، تعدادی از اشعار مشهور این شاعر با مطلع های «ای نگاهت خنده مهتاب ها»، «در شب من خنده خورشید باش»، «در نگاه من بهارانی هنوز»، «عمر از کف رایگانی می رود» و «نای عشقم تشنه لبهای تو» با صدای سالار عقیلی در «زمزمه ها» زمزمه شده است.
اجرای آلبوم «زمزمه ها» با گروه مضراب بوده و حمید متبسم، آرمان سیگارچی، رامین عظیمیان، پژمان زاهدیان و نغمه فرهمند با تار، بربت، بم تار، سه تار، تنبک، کوزه و دایره، در این آلبوم به نوازندگی پرداخته اند.
کاور آلبوم «زمزمه ها» با تصویری محو از کلمه «زمزمه ها» تزئین شده، که ابهام و رازآلودی «زمزمه» را به خاطر متبادر می کند.
با خرید و دانلود آلبوم «زمزمه ها» اثر سالار عقیلی و حمید متبسم از سایت بیپ تونز، از این هنرمندان حمایت کنید.
آهنگ‌ها
عنوان قیمت
1

به رنگ خواب

1,299 تومان
دانلود
2

از آیینه خورشید

1,299 تومان
دانلود
3

با چشمه ساران

1,299 تومان
دانلود
4

در شبی خزانی

1,299 تومان
دانلود
5

تا دریایی تو

1,299 تومان
دانلود
از همین هنرمند
آلبوم‌هایی از همین سبک
نظرات کاربران