موسیقی کودک
موسیقی کودک
آهنگ آواز اساطیر (شاهنامه کردی)

دانلود آلبوم آواز اساطیر (شاهنامه کردی)

اثری از: 

شهرام ناظری

قیمت فایل آلبوم در بیپ‌تونز:۳۴,۰۰۰ ت افزودن به سبد خرید

لیلی و مجنون، شیرین و فرهاد، زلیخا و یوسف، کیکاووس و حاتم طایی و رستم زال و ...؛ اسطوره ها و قهرمانان کهن همه گرد هم آمده اند در شاهنامه کُردی، در «آواز اساطیر» شهرام ناظری؛ مرثیه ای برای عصر بی قهرمان.
آلبوم «آواز اساطیر» را به نام «شاهنامه کردی» و «نغمه های ساسانی» هم می شناسند، شاید چون اشعار آن از شاهنامه کُردی و همچنین اشعار شاعران کُرد مثل درویش ذوالفقار و مولوی کُرد برگرفته شده است. این آلبوم با خوانندگی شهرام ناظری توسط شرکت آواز بیستون در هفت آهنگ منتشر شده است. آهنگ های آن ساخته علیرضا فیض بشی پور و شهرام ناظری است. نوازندگی آن را هم علیرضا فیض بشی پور و حافظ ناظری با تنبور، اصلی ترین ساز موسیقی کردی و دف و دُهل انجام داده اند.
«آواز اساطیر» آلبومی است که هم ساز و هم آواز در آن به گذشته ها رفته اند: مقام های باستانی موسیقی تنبور از یک سو و آوازهای قدیمی ایرانی از سوی دیگر در این آلبوم به همدیگر پیوند خورده اند. ملودی ها و ریتم های موسیقی کردی، صدای گرم و وسیع شهرام ناظری را همراهی می کند وقتی می خروشد از زبان بیژن در دل چاه، مویه می کند بر مرگ لیلی، و مجنون می شود و از فراق یار می نالد. موسیقی هم با کوبش دف و دُهل، پا به پای صدای او، فضا را حماسی می کند وقتی از رستم، قهرمان اساطیری شاهنامه می خواند.
کاور آلبوم، شوالیه آواز ایران را نشان می دهد که تنبور به دست دارد و غریو آواز کُردی سر داده. در پس زمینه «خور آوا» دیده می شود؛ غروب خورشید و نمایی از کوهستان، کوه های کردستان شاید، که می توان درویش ذوالفقار را در یک قرن پیش بر دامنه آنها تجسم کرد که دلتنگ از «فراق یار و دوری از پیام آوران و اسطوره های فرّ و عشق در زمان حیات» خود، «خور آوا» را می سراید.

مجموعه تصاویر آلبوم
رایگاندانلود
ناشر :آواز بیستونکد کتابخانه ملی:  ۷۶۹و
۶ نظر
 • Farhad Elyasi
  Farhad Elyasiپاسخگزارش
  ۱۹ تیر ۱۳۹۷
  سلام آواز اساطیر از شهرام ناظری میخوام داونلود کنم ولی نمیشه علتش چیه که نمیشه با گوشی داونلود کرد اگر قرار باشه اینقدر زمان بخواد بریم مغازه بهتر نیست
  • beeptunes
   بیپ‌تونزپاسخگزارش
   ۱۹ تیر ۱۳۹۷
   دوست گرامی مشکلی در زمینه دانلود آلبوم ذکر شده وجود ندارد. ممکن است مشکل از اینترنت باشد. مجدد امتحان کرده در صورت عدم دانلود لطفا نوع و مدل گوشی خود را بفرمایید.
   ۰ / ۲۰۰۰
  • Faran Mtd
   ۸ دی ۱۳۹۵
   با وجود اینکه کردی نمی دانم ولی حس و حال و شور اثر کاملا منتقل می شه!
    ۰ / ۲۰۰۰
   • Mohammad Shademan
    Mohammad Shademanپاسخگزارش
    ۲۸ امرداد ۱۳۹۴
    بسیار زیبا
     ۰ / ۲۰۰۰
    • Pooya Hosseini
     Pooya Hosseiniپاسخگزارش
     ۴ بهمن ۱۳۹۳
     تا به حال ندیده ام کسی مقام جلو شاهی را همانند استاد بشی پور بنوازد
      ۰ / ۲۰۰۰
     • Masoud Memarzadeh
      Masoud Memarzadehپاسخگزارش
      ۲۱ خرداد ۱۳۹۳
      من این آلبوم رو خریدم ولی متاسفانه دانلود تکمیل نمشه... به نظر میاد قسمتی از فایلها موجود نیست.
      • beeptunes
       بیپ‌تونزپاسخگزارش
       ۲۳ خرداد ۱۳۹۳
       جناب آقای معمار زاده، هر دو کیفیت این آلبوم به درستی دانلود شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. لطفا مجددا اقدام به دانلود نمایید.
       ۰ / ۲۰۰۰
      • vihan jamshidi
       vihan jamshidiپاسخگزارش
       ۶ خرداد ۱۳۹۳
       شاهكاري دگر...
        ۰ / ۲۰۰۰
        شما در حال گوش دادن به رادیو بیپ تونز هستید ...