آیینی
آیینی
آهنگ آوار حلقه

دانلود آلبوم آوار حلقه

اثری از: 

حسین معانی

قیمت فایل آلبوم در بیپ‌تونز:۴۰,۰۰۰ ت افزودن به سبد خرید

سفر از «صبا» آغاز می شود، از آن باد صبحگاهی قاصد، بعد به «خروش» می رسد و از «بی کران» می گذرد تا «آرام» شود و با ریتم های عجیب حلقه، «موزون» شود و بعد، «عمیق» و «غمگین» به پایان برسد. در این سفر، ساز «حلقه» شکل، مثل آواری بر فضای موسیقی غالب می شود و حسین معانی و مصباح قمصری در این «آوار حلقه»، بی امان می نوازند.
آلبوم «آوار حلقه» حاصل تک نوازی و دونوازی حسین معانی و مصباح قمصری است. این دو هنرمند در این آلبوم با سازهای شیکر، طبل بزرگ، دف، دفک، چوبک و مثلث و همچنین گیتار بیس، بم کمان و دمام به نوازندگی پرداخته اند.
این آلبوم هشت قطعه دارد و توسط موسسه فرهنگی هنری نغمه حصار منتشر شده است. قطعات آن «صبا»، «خروش»، «بی کران»، «آرام»، «تکنوازی دف»، «موزون»، «عمیق» و «غمگین» نام دارند.
آلبوم «آوار حلقه» را به اعتبار سازبندی آن، می توان آلبومی به سبک موسیقی ایرانی نامید، اما نه آن چنان که از این عبارت به طور متعارف برداشت می شود. «آوار حلقه» بر پایه سازهای کوبه ای می چرخد و ساز اصلی آلبوم، دف است. از سازهای بم مثل گیتار بیس و بم کمان بیشتر برای همراهی با کوبه ای ها استفاده شده تا خلق ملودی، البته به جز قطعه آخر، «غمگین»، که مصباح قمصری در آن، به اجرای ملودی هایی مرموز و عجیب می پردازد. با این همه، موسیقی «آوار حلقه» از نظر سازبندی، موسیقی خلوتی است و معمولا در هر لحظه تنها دو ساز به طور همزمان می نوازند، اما صدای شورانگیز دف، هیجان موسیقی را بالا می برد.
از مصباح قمصری پیشتر آلبوم های «لمس» و «بازگشت به آتش» منتشر شده است.
با خرید و دانلود آلبوم «آوار حلقه» حسین معانی و مصباح قمصری از سایت بیپ تونز، از این هنرمندان حمایت کنید.

مجموعه تصاویر آلبوم
رایگاندانلود
ناشر :نغمه حصارکد کتابخانه ملی:  ۱۴۶۴۰و
    هنوز نظری به ثبت نرسیده‌است.
      شما در حال گوش دادن به رادیو بیپ تونز هستید ...