آیینی
آیینی
آهنگ حافظ به روایت دیگر
متاسفانه این آلبوم در حال حاضر غیرفعال است و امکان خرید آن وجود ندارد.

همیشه عادت کرده ایم اشعار حافظ را در آهنگ هایی به سبک موسیقی سنتی ایرانی بشنویم: زخمه تار و سه تار و طنین کشدار کمانچه و فراز و فرودهای سنتور و بعد، دف و تمبک و آواز پرسوز خواننده. اما نوید کرمانشاهی و حمیدرضا نوری فر روایتی دیگر از حافظ دارند در آلبوم خود: «حافظ به روایت دیگر».
یک روز گرم تابستان 91 در بام تهران، ایده آلبوم شکل گرفت و حالا سه سال بعد از ضبط، «حافظ به روایت دیگر» را موسسه فرهنگی هنری آوای باربد به تازگی منتشر کرده است. آلبومی در هشت قطعه از معروف ترین غزل های حافظ، موسیقی راک و آواز ایرانی.
«حافظ به روایت دیگر» با حضور پررنگ گیتار الکتریک و باس، درامز و سازهای الکترونیک، بیش از هر سبک دیگری به راک نزدیک است؛ شاید چون آهنگساز آلبوم، حمیدرضا نوری فر علاقه خاصی به این سبک دارد. گرچه صدای تبلا و دمام، تا حدودی فضای شرقی به آلبوم می بخشد، اما آنچه این آلبوم را شرقی تر می کند، صدای نوید کرمانشاهی، شاگرد نورالدین رضوی سروستانی و محسن کرامتی است که می کوشد آواز ایرانی را به سبک متفاوتی عرضه کند.
نام قطعات همه از کلمات مورد علاقه خواجه شیرازی برگرفته شده است: صوفی، ساقی، گِل آدم، میِ نوشین، آب حیات و ... . اشعار هم برای مخاطب ایرانی آشناست، گرچه موسیقی چنان فضا را متفاوت کرده که وقتی نوید کرمانشاهی فریاد «مژده ای دل که دگر باد صبا بازآمد » سر می دهد، یا «دوش دیدم که ملائک در میخانه زدند» را زمزمه می کند، حتی وقتی «الا یا ایها الساقی» را می سراید، بازشناختن کلمات آشنا در لابلای پیچ و خم های گیتار الکتریک دشوار می شود.

ناشر :موسسه ی فرهنگی هنری آوای باربدکد کتابخانه ملی:  ۱۵۶۸۶و
۱۳ نظر
 • خدیجه مظاهری
  خدیجه مظاهریپاسخگزارش
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  عالی
   ۰ / ۲۰۰۰
  • ع ص
   ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
   احسنت به دست‌اندرکاران این آلبوم! مخصوصا قطعه‌ی «آتش دل» تلفیق جالب و گوشنوازی از کار درآمده.
    ۰ / ۲۰۰۰
   • همایون وفامهر
    همایون وفامهرپاسخگزارش
    ۱ آبان ۱۳۹۵
    یک این که رفتم سی‌دی آلبوم رو خریدم به امید کیفیت audio CD ولی با مقایسه با ورژن ۳۲۰ ی که بیپ‌ تونز می‌ده، هیچ تفاوتی ندیدم. جای تعجب داره که چرا با این کیفت کم audio CD دادن. دوم این که بیپ تونز جان چرا اینقدر زجر می‌دی خوب flac رو پشتیبانی کن دیگه. سوم این که الآن دیدم بیپ تونز سیستم نظراتش که disqus هست یه جورایی دستکاری شده. آقا الکی که از disqus استفاده نمی‌کنیم که. هدفمون اینه که بریم تو اکانت disqus و تمام کامنتامونو مدیریت کنیم. نه این که حالا متوجه بشم نظرات اینجا به اکانت disqus من متصل نیست. از بیپ تونز لاگ آف کردم تا بتونم با اکانت خودم پیام بزارم.
    • beeptunes
     بیپ‌تونزپاسخگزارش
     ۲ آبان ۱۳۹۵
     کاربر گرامی متاسفانه امکان ارائه flac فایل ها وجود ندارد. در خصوص دیسکاس نیز ما تغییری در آن نداده ایم و به احتمال زیاد مشکل به علت فیلتربودن دیسکاس می باشد.
     ۰ / ۲۰۰۰
    • همایون وفامهر
     همایون وفامهرپاسخگزارش
     ۲ بهمن ۱۳۹۴
     عجیبه این آلبوم رو ندیده بودم واقعا لذت بردم. صدای خواننده‌ی زن توی ترک «ساقی» حس تاسف به خاطر مجوز ندادن به تک خوانی زن رو بر می‌انگیزه و بعد می‌یای اینجا یه نظر بدی و می‌بینی disqus فیلتره و باعث و بانی همه‌ی این قضایا لعنت می‌فرستی.
      ۰ / ۲۰۰۰
     • b.najmodin
      ۲۱ تیر ۱۳۹۴
      عالی عالی . مشتاق شدم البوم را برای موسیقی فیلمم انتخاب کنم .
       ۰ / ۲۰۰۰
      • somaye k
       ۱۴ تیر ۱۳۹۴
       عالی بود...ممنونم
        ۰ / ۲۰۰۰
       • lord7sajjad
        ۱۰ تیر ۱۳۹۴
        فرااتر از حد انتظار
         ۰ / ۲۰۰۰
        • f.omidi.mathteacher
         f.omidi.mathteacherپاسخگزارش
         ۵ تیر ۱۳۹۴
         خیلی خوبه کاش کمی ارزون تر بود
          ۰ / ۲۰۰۰
         • Ali Seddighin
          Ali Seddighinپاسخگزارش
          ۲۷ خرداد ۱۳۹۴
          یه آلبوم به معنای واقعی تلفیقی درست و حسابی!! موسیقی راک و آواز ایرانی خیلی خوب با هم منطبق شدند! ممنون از این آلبوم خوب
           ۰ / ۲۰۰۰
          • سید محمد حسین هاشمی
           سید محمد حسین هاشمیپاسخگزارش
           ۲۶ خرداد ۱۳۹۴
           ای کاش کمی ارزون تر بود
            ۰ / ۲۰۰۰
            شما در حال گوش دادن به رادیو بیپ تونز هستید ...