موسیقی کودک
موسیقی کودک
آهنگ شب های قونیه

دانلود آلبوم شب های قونیه

اثری از: 

اصغر وفایی

تنظیم‌کنندگان: رضا پرویززاده و بهروز همتی
ترانه سرا: مولانا
خواننده: اصغر وفایی

قونیه شهری است در ترکیه، اما شهرت آن به شعرهایی است به زبان پارسی، به مردی از سرزمین پارس که گرچه از آزار مغول، زادگاه خود، بلخ را رها کرد و در قونیه ساکن شد، اما زبان موطن خود را از یاد نبرد و کاری کرد که جهان، فارسی و شعرهای مولانا به این زبان را بشناسد، گرچه به نام «رومی»، اما به زبان فارسی.
حالا، قونیه زیارتگاهی است برای اهل ادب از هر جای جهان، و شب های آن رنگ و بوی عرفان و عشق و شور و مثنوی و مولانا دارد؛ رنگ و بویی که در آلبوم اصغر وفایی مشهود است؛ در «شب های قونیه».
«شب های قونیه» آلبومی از موسیقی دستگاهی ایران است که 10 قطعه دارد و توسط مکتب موسیقی ایران زمین منتشر شده است. این آلبوم از اجرای آذر ماه سال 1390 در شهر قونیه تهیه شده و قطعات آن شامل «رِنگ فرح»، «سه تار و آواز»، «عود و آواز»، «تصنیف ساقی»، «کمانچه و آواز»، «چهارمضراب بیداد»، «تصنیف یار من»، «ضربی و آواز»، «آواز تنها» و «تصنیف دلدار» است.
آهنگسازی و تنظیم آلبوم «شب های قونیه» کار رضا پرویز زاده و بهروز همتی است و اصغر وفایی خوانندگی آن را بر عهده داشته است. همچنین رضا پرویز زاده، حسین حدت، نوید افقه، عیسی شکری و بهروز همتی با تنبک، تار، سه تار، کمانچه، قیچک، عود، دف و دایره در این آلبوم به نوازندگی پرداخته اند.
اشعار «شب های قونیه» همه سروده مولانا است: «امشب ای دلدار مهمان توییم»، «ساقی فرخ رخ من جام چو گلنار بده» و «آمدم تا رو نهم بر خاک پای یار خود».
در کاور آلبوم نوشته شده است «حالمان حال کسی است که چیز ارزشمندی را گم کرده است. افسوس افزون تر آن که؛ شاید هنگام جارو کردن، گوهر ارزشمند ما با انبوه دورریختنی ها رفته باشد. دست کم شاید و کاش، کسی او را یافته باشد. زبانمان پارسی است، پارسی می گوییم، پارسی می شنویم، پارسی می فهمیم. گوهر آموزه های ارزشمند فرهنگ و ادبیات ایران زمین، گوهر مولانا، گوهر مثنوی را گم نکنیم...

مجموعه تصاویر آلبوم
رایگاندانلود
ناشر :مکتب موسیقی ایران زمینکد کتابخانه ملی:۱۵۵۲۲و
۱ نظر
  • omid nikuee
    ۳ مهر ۱۳۹۴
    درود به استادم جناب وفایی ... پس از سالها دوباره صدای گرم و اجرای متین شما را می شنوم . پاینده باشید.