موسیقی کودک
موسیقی کودک
آهنگ جاودانه های موسیقی مازندران 1 (نظام شکارچیان)

دانلود آلبوم جاودانه های موسیقی مازندران 1 (نظام شکارچیان)

قیمت فایل آلبوم در بیپ‌تونز: ۳۰,۰۰۰ ت افزودن به سبد خرید

شرکت فرهنگی هنری «نسیم مهرآوا» در راستای اهداف خود که حفظ و اعتلای شعر و موسیقی مازندران می باشد، اقدام به انتشار چند اثر فاخر در این حوزه نموده است. «جاودانه های موسیقی مازندارن» کاریست از «نظام شکارچیان» که به گفته کتاب اساتید موسیقی فولکلور ناجی موسیقی اصیل مازندارانی از نابودیست.
نظام شکارچیان بدون شک مهم ترین موسیقیدان منطقه به حساب می‌ آید. وی که اوایل انقلاب از دنیا رفت ، تاثیر عظیمی بر موسیقی شرق مازندران برجا گذاشت. بسیاری از دوتار نوازان امروزی او را الگوی تقلیدی برای موسیقی دوتار در شرق می‌ دانند. در این آلبوم نظام شکارچیان آواز با وزن آزاد «هرایی» را اجرا می کند که به احتمال قوی از فرهنگ های موسیقایی همسایه‌ی مازندران به عاریت گرفته شده است. اشعار این آواز عموماً به زبان فارسی است. در ضمن ، «هرایی» اصولاً مقدمه ای است برای آوازهای موزونی که در پی آن می‌آیند، به همراه هوایی، همچون یک مجموعه (بگوئیم سوئیت) اجرا می شوند. این آوازها ، که به آنها چله ها یا شاخه های هوایی می‌ گویند ، گاه هم از نظر مد و هم از نظر ریتم با هم تفاوت دارند در این آلبوم فقط بخشی از این چله ها آمده است .چکامه های این آلبوم عموما به زبان پارسی با ته لهجه ی کهنسال شمالیست. یازده قطعه این آلبوم با دوتار نوازی ایشان به همراهی آواز تنظیم شده است. قطعات مدح پیامبر ، عامی دترجان ، درویش، دخترخاله، آی جمیله جان و ...از این مجموعه می باشند.

مجموعه تصاویر آلبوم
رایگاندانلود
ناشر :نسیم مهر آواکد کتابخانه ملی:۱۵۸۴۴و
۱ نظر
 • lanturi76
  ۱ مهر ۱۳۹۸
  یک سوال از سایت هایی که اهنگ های نظام شکارچیان رو برای فروش گذاشتند: شما چه حق مالکیتی بر اهنگ های استاد نظام دارید؟ وقتی که خودشون فوت کردن و یک ریال از این پول هم به خانواده و فرزندانشان نمیرسد
  • beeptunes
   بیپ‌تونزپاسخگزارش
   ۲ مهر ۱۳۹۸
   در بیپ‌تونز درآمد حاصل از فروش آثار موسیقی نهایتا به هنرمندان می‌رسد. تمامی آثاری که در سایت بیپ‌تونز وجود دارند با اجازه هنرمند و با بستن قراردادی میان صاحب اثر و بیپ‌تونز آپلود شده‌اند. درآمد حاصل از فروش آثار پس ازکسردرصد اندکی (با موافقت صاحبان آثار) از میزان فروش جهت توسعه سرویس بیپ‌تونز و تبلیغات آلبوم‌ها به صورت ماهیانه به حساب صاحب اثر واریز می‌شود. باید در نظر داشت که همواره هنرمند از نظر حقوقی صاحب اثر نیست بلکه در برخی موارد هنرمندان حقوق آثار خود را طی قراردادی به ناشر، تهیه‌کننده یا شخص دیگری می‌فروشند. در این صورت درآمدهای حاصل از فروش به این شخص می‌رسد. اگر صاحب مادی اثر نیز هنرمند باشد، به صورت مستقیم با او قرارداد بسته شده و درآمد حاصل به شخص هنرمند می‌رسد.