آلبوم دلبر طناز (نکوداشت استاد فرامرز پایور) از سینا سرلک

دلبر طناز (نکوداشت استاد فرامرز پایور)

14

اثری از: سینا سرلک، سیاوش آریامنش

ناشر: مؤسسه فرهنگی هنری راوی آذر کیمیا

سبک: آوازی

قیمت نهایی: 12,000 تومان 7,200 تومان

زمان انتشار: مرداد 1394

مجوز ارشاد: 94-8650

دانلود آلبوم
مضراب به دست دارد و سنتور می نوازد و این تصویر، در ذهن سیاوش آریامنش ثبت شده؛ چنان که یک، دو و سه آلبوم می سازد به یاد استادش، فرامرز پایور. سومی با صدای سینا سرلک است به یاد آن «دلبر طناز».
آلبوم «دلبر طناز»، اثر مشترک سیاوش آریامنش و سینا سرلک در نکوداشت استاد فرامرز پایور است. این آلبوم را موسسه فرهنگی هنری راوی آذر کیمیا در 10 آهنگ منتشر کرده است. آهنگسازی آن کار سیاوش آریامنش، سرپرست و نوازنده سنتور گروه آریا است که در آواز دشتی با سینا سرلک، شاگرد جمشید محبی، ناصر فرهنگ فر، محمدرضا شجریان و کیوان ساکت، همخوانی می کند و تنظیم آلبوم را هم شخصا انجام داده است.
سیاوش آریامنش شاگرد فرامرز پایور و حسین دهلوی بوده، ساز هم می سازد و «دلبر طناز» بعد از «به یاد استاد فرامرز پایور» و «یادمان استاد فرامرز پایور»، سومین اثری است که به استاد خود تقدیم می کند. او بر اجرای قطعات پایور مسلط است و شیوه مضراب نوازی وی را رعایت می کند.
نوازندگان گروه آریا شامل سیامک بنایی، علیرضا دریایی، رضا آبایی، محمدرضا نوتاش، علیرضا جواهری، یعقوب نوروزی، امیرحسین رضا، مهدی مرادی و علی نجفی ملکی با سازهای تار، عود، رباب، تاربم، قیچک آلتو، کمانچه، ویولن، ویولن آلتو، نی و تنبک هستند.
آلبوم «دلبر طناز» به سبک آلبوم های موسیقی سنتی ایرانی، پیش درآمد و مقدمه و ساز و آواز و درآمد و چهارمضراب و رِنگ و تصنیف دارد؛ سه تصنیف «سوز عشق»، «پیوند» و «دلبر طناز» و دو آهنگ ساز و آواز با اشعار سعدی خوانده شده اند: «آن را که غمی چون غم من نیست چه داند»، «تا بود بار غمت بر دل بی‌هوش مرا»، «دیده از دیدار خوبان برگرفتن مشکلست» و «وقت طرب خوش یافتم آن دلبر طناز را».
آهنگ‌ها
عنوان قیمت
از همین هنرمند
آلبوم‌هایی از همین سبک
نظرات کاربران