موسیقی کودک
موسیقی کودک
نصرت فاتح علیخان

نصرت فاتح علیخان

بیوگرافی نصرت فاتح علیخان

نصرت فاتح علیخان در سال ۱۹۴۸ میلادی، در شهر فیصل‌آباد در استان پنجاب، پاکستان متولد شد. پدرش فتح علی خان، موسیقی‌شناس، نوازنده و خواننده موسیقی قوالی بود. پدرش در سال ۱۹۶۴ میلادی، درگذشت و نصرت مجبور شد که جای پدر را در گروه پر کند. نصرت توسط عمویش، استاد مبارک علی خان تحت آموزش قرار گرفت. نصرت فتح علی خان، در طول زندگی خود توانست سبک قوالی را به موسیقی جهانی معرفی کند. وی با مایکل بروک در هالیوود هم موسیقی بسیار موفقی ارائه داده بود که پذیرش جهانی داشت. نصرت فتح علی خان از دریافت‌کنندگان جایزه پیکاسو است. از ترانه‌های مشهور وی می‌توان به دللگی و دم مست قلندر اشاره کرد. نصرت فتح علی خان در تاریخ ۱۶ اوت ۱۹۹۷ میلادی، بر اثر عارضه قلبی در بیمارستانی در لندن درگذشت. وی در هنگام مرگ ۴۸ سال داشت.

آلبوم‌های نصرت فاتح علیخان

تک آهنگ های نصرت فاتح علیخان

شعله ور

شعله ور

۰۳:۴۹
دانلود رایگاندانلود رایگان
۲ نظر
 • محمّدیحیی غفوری
  محمّدیحیی غفوریپاسخگزارش
  ۲۴ بهمن ۱۳۹۹
  سلام!‌ این بنده خدا فوت‌کرده، پس چرا آهنگاش پولیه؟ پولش می‌ره تو جیب کی؟
  • beeptunes
   بیپ‌تونزپاسخگزارش
   ۲۶ بهمن ۱۳۹۹
   سلام و روز بخیر کاربر گرامی همواره هنرمند از نظر حقوقی صاحب اثر نیست بلکه در برخی موارد هنرمندان حقوق آثار خود را طی قراردادی به ناشر، تهیه‌کننده یا شخص دیگری می‌فروشند. در این صورت درآمدهای حاصل از فروش به این شخص می‌رسد.
   ۰ / ۲۰۰۰
  • Ehsanmani Vz
   Ehsanmani Vzپاسخگزارش
   ۳۰ بهمن ۱۳۹۳
   من به دنبال نسخه اصلی این کار می گردم یا بهتر بگم نسخه فیزیکیش از کدام فروشگاه اینترنتی می تونم تهیه کنم
   • beeptunes
    بیپ‌تونزپاسخگزارش
    ۱ اسفند ۱۳۹۳
    دوست گرامی شما می توانید با مراجعه به فروشگاه های بزرگ فروش آثار آلبوم مورد خود را تهیه نمایید و یا می توانید از کاورهای پشت جلد آلبوم ها شماره ناشر مربوطه را پیدا کرده و سوال نمایید.
    ۰ / ۲۰۰۰
    شما در حال گوش دادن به رادیو بیپ تونز هستید ...