موسیقی کودک
موسیقی کودک

سوالات متداول

1

قیمت آلبوم‌ها بر چه اساسی مشخص می‌شود؟

قیمت آلبوم‌ها توسط صاحب اثر (هنرمند یا ناشر) و با توجه به کسر هزینه‌های تولید فیزیکی آلبوم (تولید دیسک سخت، چاپ بوکلت، بسته‌بندی و ...) تعیین می‌‏شود. در حالت عادی قیمت اثری که در بیپ‌تونز ارائه می‌‏گردد شصت درصد قیمت فیزیکی همان آلبوم است. اما در شرایط استثنا، بنا به ملاحظات صاحب اثر ممکن است این قیمت کمتر یا بیشتر تعیین شود.

قیمت هر آهنگ هم بر اساس تقسیم قیمت کل آلبوم بر تعداد آهنگ‌ها تعیین می‌شود. معمولا قیمت آهنگ‏‌ها به صورتی است که خرید تک‌تک آهنگ‌ها کمی گران‌تر از خرید آلبوم شود.

2

من یک هنرمند یا صاحب اثر هستم، چطور آثار خود را برای شما ارسال کنم؟

توجه داشته باشید که پخش آثار در بیپ‌تونز رایگان است و مراحل ارسال اثر بسیار ساده و توسط خود صاحب اثر به راحتی قابل انجام است. پس مراقب باشید فریب افرادی که ادعای ارتباط با بیپ‌تونز را داشته و در ازای پخش آثارتان در بیپ‌تونز، از شما درخواست وجه می‌کنند را نخورید.

اگر آلبوم یا آهنگ شما دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی است، می‌توانید قراردادی با بیپ‌تونز ببندید و اثر خود را با قیمت دلخواه به فروش بگذارید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره پشتیبانی بیپ‌تونز (۹۸۲۱۸۸۱۷۵۳۸۱+) تماس حاصل نمایید.

در صورتی که تک‌آهنگ یا کتا‌ب‌صوتی یا پادکست و یا حتی کلیپ تصویری دارید، می‌توانید اثر خود را به صورت رایگان در بیپ‌تونز ارائه دهید. برای این کار اثر خود را به صورت کامل به همراه کاور آلبوم و زندگی‌نامه مختصر از هنرمند و عکس وی به آدرس ایمیل support@beeptunes.com ارسال نمایید.

آثار به صورت هفتگی توسط کارشناسان موسیقی بیپ‌تونز بررسی شده و پس از تأیید در سایت قرار می‌گیرد. رد یا قبول شدن آثار از طریق ایمیل به شما خبر داده می‌شود.

شرایط پذیرش آهنگ‌ها در سایت بیپ‌تونز به شرح زیر است:

-شعر و موسیقی بر اساس موازین جمهوری اسلامی باشد

-کیفیت صدای مناسب (حداقل mp3 320)

-عدم استفاده از هارمونی‌های مخدوش و اشتباه، به جز در موارد استثنا و با دلیل

-موسیقی باید فرم شناخته‌ شده‌ای داشته باشد (از ترنری و باینری تا فرم‌های آزاد و مدرن). این نکته به معنای رد فرم‌های جدید نیست.

-رعایت تناسب نسبی میان وزن و مضمون شعر با ریتم و سوناریته موسیقی

-عدم استفاده از دیسونانس‌‏های بی دلیل و بدون حل در یکی از کنسونانت‌های مرتبط

-رعایت حداقل استانداردهای ادبی و محتوایی

لازم به ذکر است که موارد ذکر شده نه به معنای اعمال سلیقه از سوی بیپ‌تونز است و نه ایجاد محدودیت و جلوگیری از خلاقیت و یا استفاده از هارمونی‌های مدرن. بلکه هدف جلوگیری از پخش آثار کم کیفیتی است که به دلیل عدم آگاهی به صورت نامعمول و متفاوت ساخته شده‌اند.

آثار منتخب و با کیفیت از نظر کارشناسان موسیقی بیپ‌تونز، بدون دریافت هیچ‌گونه هزینه‌ای در صفحه اول قرار می‌گیرند.

3

کیفیت صدای آثار در بیپ‌تونز بر چه اساسی تعیین شده‌اند؟

تمامی آثار موجود در بیپ‌تونز، از روی نسخه اصلی که توسط صاحب اثر ارائه شده، توسط نرم‌افزار dBpoweramp به فایل mp3 تبدیل می‌گردد. نسخه اصلی این نرم‌افزار توسط بیپ‌تونز خریداری شده تا بهترین کیفیت تبدیل را ارائه کند.

تمامی مراحل تبدیل و همچنین تنظیمات نرم‌افزار تحت نظارت کارشناسان موسیقی بیپ‌تونز، انجام می‌گیرد. همچنین تمام این پروسه‌ها به تأیید «آرش پاکزاد»، مهندس صدای حرفه‌ای کشورمان رسیده تا از کیفیت مناسب نهایی اطمینان کامل حاصل شود. با این حال گاهی کیفیت اصلی که توسط صاحب اثر ارائه می‌شود مناسب نیست، که در این صورت تا جایگزینی نسخه اصلی توسط صاحب اثر، کیفیت بهتری در دسترس نیست.

متأسفانه برخی آثار که طی سال‌های قبل تبدیل شده‌اند از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند که در این زمینه تیم بیپ‌تونز در حال بررسی و جایگزینی همه آثار قدیمی می‌باشد. چنانچه در آرشیو بیپ‌تونز به این‌گونه آثار برخورد کردید با اطلاع‌رسانی موضوع به ما کمک شایانی به بهتر شدن سرویس بیپ‌تونز خواهید نمود.

4

آیا درآمد حاصل از فروش آلبوم‌ها به هنرمندان می‌رسد؟ حتی در مورد آثار خارجی؟

بله. در بیپ‌تونز درآمد حاصل از فروش آثار موسیقی نهایتا به هنرمندان می‌رسد. تمامی آثاری که در سایت بیپ‌تونز وجود دارند با اجازه هنرمند و با بستن قراردادی میان صاحب اثر و بیپ‌تونز آپلود شده‌اند. درآمد حاصل از فروش آثار پس ازکسردرصد اندکی (با موافقت صاحبان آثار) از میزان فروش جهت توسعه سرویس بیپ‌تونز و تبلیغات آلبوم‌ها به صورت ماهیانه به حساب صاحب اثر واریز می‌شود.

باید در نظر داشت که همواره هنرمند از نظر حقوقی صاحب اثر نیست بلکه در برخی موارد هنرمندان حقوق آثار خود را طی قراردادی به ناشر، تهیه‌کننده یا شخص دیگری می‌فروشند. در این صورت درآمدهای حاصل از فروش به این شخص می‌رسد. اگر صاحب مادی اثر نیز هنرمند باشد، به صورت مستقیم با او قرارداد بسته شده و درآمد حاصل به شخص هنرمند می‌رسد.

در مورد آثار خارجی، ناشر ایرانی با یک نشر خارجی قرارداد می‌بندد و درآمد حاصل از فروش این آثار از طریق ناشر ایرانی به او منتقل می‌شود. با اینکه سهم نهایی هنرمند و حتی نشر خارجی از بازار ایران بسیار ناچیز است، اما باید بدانیم که خرید قانونی این آثار باعث می‌شود رفته‌ رفته کشورمان تبدیل به یک بازار سود ده در حوزه موسیقی گردد و شاهد فعالیت بیشتر ناشرین موسیقی خارجی برای ورود به ایران باشیم.

5

چگونه از وب‌سايت جديد بيپ‌تونز خريد كنم؟

يكى از مشكلاتى كه كاربران بيپ‌تونز با آن مواجه بودند اجبار به خريد اعتبار به منظور خريد از وب‌سايت بود كه در وب‌سايت جديد اين مشكل به طور كامل حل شده است. شما كاربر گرامى مى‌توانيد با كليك كردن روى قيمت آثار در هر كجاى وب‌سايت بيپ‌تونز، آن را به سبد خريد خود اضافه كنيد، همچنين مى‌توانيد هر تعداد از آثار مورد نظر خود را به سبد خريد اضافه كرده و يك جا آنها را از طريق پرداخت مستقيم از درگاه بانكى خريدارى نماييد. لازم به ذكر است كه آثار موجود در سبد خريد شما هميشه و تا زمانى كه پرداخت آن را انجام نداده‌ايد باقى خواهد ماند، حتى اگر از حساب كاربرى خود خارج شده و بعدا وارد شويد. علاوه بر اينها در صورتى كه شما داراى اعتبار در حساب كاربرى خود باشيد سبد خريد بيپ‌تونز به صورت هوشمند از اعتبار شما استفاده خواهد كرد. اگر اعتبار شما بيشتر از جمع كل سبد خريد باشد، مستقيما بعد از كليك كردن روى تكميل خريد به صفحه آثار خريدارى‌شده هدايت خواهيد شد كه در آنجا مى‌توانيد آثار مورد نظر را دانلود نماييد، اگر اعتبار شما كمتر از جمع كل سبد خريد باشد كل اعتبار از جمع كل كم شده و مبلغ باقى‌مانده را مى‌توانيد با انتخاب درگاه بانكى مورد نظر خود مستقيما از درگاه بانك پرداخت نماييد كه بعد از بازگشت از درگاه بانك باز هم به صفحه آثار خريدارى شده هدايت خواهيد شد و اگر اعتبار نداشته باشيد باز هم مى‌توانيد از طريق پرداخت مستقيم خريد خود را انجام دهيد.

6

دنیای موسیقی بیپ‌تونز چیست؟

بخش دنیای موسیقی بیپ‌تونز جدیدترین قابلیت سرویس این سایت است که برای اولین بار در ایران اتفاق افتاده‌ است. در دنیای موسیقی بیپ‌تونز شما می‌توانید به راحتی تمامی آرشیو بیپ‌تونز را جستجو کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مجموعه آهنگ‌های مناسب سلیقه‌تان دست یابید.

تمام آرشیو هفتاد هزار تِرَکی بیپ‌تونز، توسط کارشناسان موسیقی این سایت مورد بررسی قرار گرفته و پس از مدت‌ها مطالعه بر اساس پنج پارامتر «سبک»، «فضا»، «تفکیک موضوعی (کیوریشن)»، «سازبندی» و «فرم و قالب» دسته‌بندی شده است. برای به دست آوردن دسته‌بندی درست به خصوص در بخش سبک‌ها با چندین ناشر و آهنگساز مطرح نیز مشورت شد. نهایتاً طی یک پروسه طولانی تمامی آهنگ‌ها به صورت دستی توسط چندین سبک‌شناس و کارشناس موسیقی مورد بررسی قرار گرفته و تگ‌های لازم به آنها اعمال شده است.

در نتیجه تمام این اتفاقات اکنون می‌توانید در این بخش به جز سبک‌ها، بر اساس فضا، تفکیک موضوعی (کیوریشن)، سازبندی، فرم قطعه و یا حتی زمان پخش، آثار مورد نظر خود را فیلتر نمایید.

برای مثال اگر شما سبک‌های کلاسیکال و راک را انتخاب کنید و سپس در بخش سازبندی، پیانو و با کلام را انتخاب کنید، تمامی آثار موجود در آرشیو بیپ‌تونز که زیرمجموعه سبک‌های راک یا کلاسیکال هستند و ساز اصلی آنها پیانو است و در عین حال با کلام هستند نیز به شما ارائه خواهند شد.

در مجموع این بخش امکانی است تا شما با توجه به علایق شخصی یا حال و هوای لحظه‌ای خود به موسیقی‌های مورد علاقه‌تان گوش دهید.

7

در بخش « برای شما» آثار بر چه اساسی برای من نمایش داده می‌شوند؟

تمام محتوای بیپ‌تونز طی چندین ماه از جهات مختلف (سبک، فضا، تفکیک موضوعی (کیوریشن)، سازبندی، فرم و قالب) بررسی شده و مشخصات هر آهنگ در اختیار یک هوش مصنوعی قرار گرفته است.

هنگامی که کاربر وارد سایت می‌شود، واکنش او در رابطه با آهنگ‌های موسیقی مورد بررسی قرار می‌گیرد. گوش دادن و دوست داشتن (لایک کردن) آلبوم‌ها، دنبال کردن هنرمندان، خرید و حتی هدیه دادن موسیقی برای هر کاربر بررسی می‌شود. همچنین هر کاربر می‌تواند از صفحه پروفایل خود پرسشنامه‌ای را پر کند که طی آن سبک‌ها و هنرمندان مورد علاقه خود را به هوش مصنوعی بیپ‌تونز اعلام می‌کند. طی این پرسشنامه ابتدا شما می‌توانید سبک‌های مورد علاقه خود را به ترتیب اولویت انتخاب نمایید (حداقل یک و حداکثر ۵ مورد). سپس بر اساس همین انتخاب‌ها، هنرمندانی بر اساس اولویت سبکی به شما ارائه خواهند شد که می‌توانید همه یا هیچ‌کدام را انتخاب نمایید.

هم چنین سیستم هوشمند بیپ‌تونز رفتار همه کاربرها را با هم مقایسه کرده و از مجموعه اطلاعات به دست آمده علایق آینده شما را پیش‌بینی کرده و بر اساس آن آثار جدیدی را به شما پیشنهاد می‌دهد.

8

آیا تمامی آثار موسیقی در بیپ‌تونز قرار دارد؟

سعی کرده‌ایم تمامی آلبوم‌های موسیقی مُجاز صوتی و تصویری منتشرشده در داخل کشور، در آرشیو بیپ‌تونز موجود باشد. البته آثار مُجازی هستند که در آرشیو سایت قرار ندارند و علت آن مسائل مربوط به مالکیت اثر است. تلاش تیم بیپ‌تونز بر این است که هر چه سریع‌تر با تمامی ناشران و صاحبان آثار قرارداد بسته و همه آثار مُجاز داخلی و خارجی را در اختیار مخاطبان آن قرار دهد.

همچنین مجموعه کاملی از پادکست‌ها، کتاب‌های صوتی و تک آهنگ‌های رایگان از هنرمندان مختلف در سایت بیپ‌تونز وجود دارد که این آثار توسط هنرمندان به صورت مستقیم برای بیپ‌تونز ارسال شده و پس از بررسی‌های لازم بر روی سایت قرار گرفته است. این آرشیو نیز هر روز در حال گسترش است.

9

کتابچه چیست؟ چرا گالری عکس‌ها حذف شده؟

در بسیاری از آثار به خصوص آثار کلاسیک و ایرانی، کتابچه همراه سی دی یکی از ارزش‌های افزوده و حتی گاهی بخشی اصلی از کل اثر است. با گسترش فروش دیجیتال، یکی از مشکلات مخاطبان در دسترس نبودن کتابچه همراه اثر در فروش دیجیتال بود. امروزه در سرویس‌های بزرگ فروش دیجیتال موسیقی کتابچه یا Booklet نیز به صورت دیجیتال همراه آلبوم عرضه می‌شود که بیپ‌تونز هم این امکان را در سرویس خود اضافه کرده است.

در نسخه قبلی سایت بیپ‌تونز، بخشی به نام گالری عکس‌ها وجود داشت که تمامی کاور آلبوم‌ها و دفترچه به صورت فایل‌های عکس اسکن شده و در آن قرار می‌گرفت. کاربر برای در اختیار داشتن عکس‌ها، پس از دانلود موسیقی‌ها باید هر کدام از عکس‌ها را جداگانه دانلود می‌کرد. اما اکنون می‌تواند بخش کتابچه را با یک کلیک دانلود کرده و تمامی دفترچه و کاورها را، به راحتی در اختیار داشته باشد.

از آنجا که برای گرداوری اطلاعات کتابچه‌های برخی آثار موسیقی زحمات زیادی کشیده می‌شود و محتوای آن چیزی بیش از نام قطعات و دست‌اندرکاران تولید آلبوم است صاحبان این‌گونه آثار کتابچه آلبوم را شامل حقوق اثر دانسته و اجازه استفاده از آن را به افرادی که کل آلبوم را خریداری کرده‌اند می‌دهند. بیپ‌تونز نیز با احترام به حقوق صاحبان آثار، بنا به درخواست ایشان دسترسی به کتابچه این آلبوم‌ها را محدود به خریداران کل آلبوم کرده است.

10

سبک‌های سایت بر چه اساسی انتخاب شده‌اند؟

تقسیم‌بندی آثار موسیقایی بر اساس سبک، یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین دسترسی‌ها برای کاربران است. از همین رو تیم بیپ‌تونز زمان زیادی را برای ارایه بهترین دسته‌بندی سبک‌ها صرف کرد.

طی یک فرآیند حدودا یک ساله کارشناسان بیپ‌تونز بر روی انواع سبک‌های موجود و خصوصیات آنها تحقیق کرده و همزمان به بررسی آرشیو موسیقی داخلی پرداخته تا از میان سبک‌های موجود مهمترین‌ها و بهترین‌ها را برای سایت جدید انتخاب نمایند. در این میان با بیش از ۱۵ آهنگساز، کارشناس موسیقی و ناشر در داخل و خارج از کشور مشورت صورت گرفت و سه نوع سبک‌بندی مختلف مورد بررسی قرار گرفت. در تمامی سبک‌بندی‏ها نقاط قوت و ضعفی موجود بود که نهایتا یکی از آنها به دلیل راحت‌تر کردن دسترسی و قابل فهم‌تر بودن برای عموم مردم انتخاب شد. نهایتا این دسته‌بندی هم چندین بار با مشورت چندین آهنگساز مورد بررسی قرار گرفت و تا حد ممکن تمامی مشکلاتش رفع شد.

در نهایت آنچه که در سایت مشاهده می‌کنید به عنوان خروجی نهایی اعلام شد. همچنان در این سبک‌بندی هم مشکلاتی از نظر موسیقایی وجود دارد و بعلاوه این دسته‌بندی‏ها تمامی موسیقی‌های موجود در آرشیو بیپ‌تونز را پوشش نمی‌دهند. این مشکلات غیر قابل اجتناب هستند. اگر سبک‌ها کاملا آکادمیک انتخاب شوند بسیاری از آن‌ها برای مردم ناشناس خواهند بود و همچنین سبک‌هایی وجود خواهند داشت که تنها یک آلبوم زیرمجموعه آنها قرار خواهد گرفت.

دسته‌بندی حال حاضر به گونه‌ای چیده شده که در صورت افزایش حجم آرشیو قابلیت افزایش زیرسبک‌ها و پوشش کامل سبک‌ها و زیرسبک‌های مختلف وجود دارد.

در سبک‌بندی جدید، هر آهنگ یک سبک دارد و در نهایت سبک آلبوم از برآیند آهنگ‌های آن مشخص می‌شود که در نتیجه ممکن است آلبومی حتی پنج سبک مختلف (اما به ترتیب اولویت) داشته باشد.

همچنین با در دسترس گذاشتن چهار پارامتر دیگر به جز سبک، که شامل فضا، تفکیک موضوعی (کیوریشن)، سازبندی و فرم و قالب می‌باشد، این امکان را به کاربر داده‌ایم که تا حد زیادی، دقیقا به موسیقی و فضای مورد علاقه خود برسد.

نوع محتوا نیز تفکیک شده و پادکست، پلی لیست و کتاب صوتی دارای دسته‌بندی مخصوص خود می‌باشند.

11

پلى‌ليست كاربران چيست؟ چگونه مى‌توانم پلى‌ليست خود را در بيپ‌تونز بسازم؟

يكى از امكانات جديدى كه به تازگى به وب‌سايت بيپ‌تونز اضافه شده، پلى‌ليست كاربران است.اين امكان از اين جهت اضافه شده كه شما بتوانيد پلى‌ليست مورد علاقه خود را ساخته و آن را بخريد و يا به دوستان خود هديه بدهيد و همچنين ما را بيشتر در جريان سليقه موسيقى خود قرار دهيد. براى ساخت پلى‌ليست كافيست روى آيكن «اضافه كردن به پلى‌ليست» در آهنگ‌های موجود داخل بيپ‌تونز در هر كجاى وب سايت كليك كرده و آنها را به پلى‌ليست خود اضافه كنيد. لازم به ذكر است كه فعلا شما می‌توانيد در هر روز تنها يك پلى‌ليست را در بيپ‌تونز ايجاد كنيد و اسم آن نيز توسط وب‌سايت براى شما انتخاب خواهد شد، همچنين تعداد آهنگ‌هایی كه می‌توانيد به پلى‌ليست خود اضافه كنيد حداقل ٨ عدد و حداكثر ١٢ عدد مى‌باشد. بعد از اينكه پلى‌ليست خود را كامل كرديد و يا در حين ساختن آن مى‌توانيد از طريق منوى پلى‌ليست در سمت راست صفحه وب‌سايت اقدام به ويرايش آهنگ‌های موجود در آن نماييد و پس از اينكه ليست آهنگ‌های موجود در پلى‌ليست مورد تاييد شما قرار گرفت با كليك كردن روى «ايجاد پلى‌ليست» آن را در وب‌سايت بيپ‌تونز ايجاد كنيد. پلى‌ليست‌هاى شما داراى صفحه‌اى مانند صفحات آلبوم خواهد بود و قابل نمايش براى تمامى كاربران بيپ‌تونز مى‌باشند. كاربران مى‌توانند پلى‌ليست‌هاى شما را بخرند، آنها را لايك كنند و يا كامنت‌هاى خود را در مورد آنها و در صفحه پلى‌ليست شما ثبت كنند. در مرحله ايجاد پلى‌ليست لازم نيست شما حتما آن را خريدارى نماييد بلكه مى‌توانيد پلی‌لیست را ايجاد كرده و بعدا آن را بخريد يا به دوستان خود هديه دهيد. تمامى پلى‌ليست‌هاى ساخته شده توسط شما از صفحه پروفايلتان هم در دسترس خواهد بود.

12

پروفايل من شامل چه قسمت‌هايى است؟

يكى از كارهايى كه ما در وب‌سايت بیپ‌تونز به آن توجه كرديم شخصی‌سازى هرچه بيشتر سایت براى كاربران گرامى بود و اين كار را با بهبود و باز طراحى پروفايل شما آغاز كرديم. پروفايل شما شامل پنج قسمت اصلى اعلان‌ها، هنرمندان مورد علاقه، پلى‌ليست‌هاى شما، هدايا و خرید‌های شما مى‌باشد. در قسمت اعلان‌ها مى‌توانيد تمامى اتفاقات و اخبار مربوط به خود را مشاهده نماييد، به عنوان مثال اخبار مربوط به هنرمندانى كه از صفحه هنرمند آنها را دنبال كرده‌ايد، يا پيشنهادات بيپ‌تونز به شما كه بر اساس سليقه موسيقى شما ارسال مى‌شود و يا لایک کردن و اعلام نظر در مورد پلی‌لیست شما از سوی دیگر کاربران و خيلى موارد ديگر. قسمت هنرمندان مورد علاقه، تمامى هنرمندانى كه شما دنبال كرده‌ايد را به شما همراه با امكان جستجو بين آنها نمايش مى‌دهد. قسمت پلى‌ليست‌هاى شما تمامى پلى‌ليست‌هاى شما را نمايش مى‏دهد. قسمت خريدهاى شما به صورت دسته‌بندی شده و همراه با قابليت جستجو تمامى خريدهاى شما را نمايش مى‏دهد و در نهايت در قسمت هدايا شما مى‌توانيد تمامى هداياى دريافتى و ارسال‌شده خود را به صورت مجزا و باز هم با قابليت جستجو مشاهده كنيد. علاوه بر همه اين امكانات، مى‌توانيد در صورت تمايل بيوگرافى خود را در پروفايلتان بنويسيد و يا عكس دلخواه خود را براى پروفايل خود انتخاب كنيد. لازم به ذكر است كه همه كاربران بيپ‌تونز مى‌توانند پروفايل شما را مشاهده كنند كه البته در اين حالت تنها قسمت‌هاى عكس، بيوگرافى، نام كاربرى، هنرمندان مورد علاقه و پلى‌ليست‏هاى ساخته شده توسط شما را خواهند ديد.

13

چگونه مى‌توانم از دوستان خود براى عضويت در بيپ‌تونز دعوت كنم؟

شما می‌توانيد از صفحه حساب كاربرى خود و از طريق فيلد «دعوت به عضويت» ايميل دوست خود را وارد كرده و سپس با كليك روى دكمه كنار همان فيلد، از طريق بيپ‌تونز براى دوست خود دعوت‏نامه ارسال كنيد. همچنين عضويت دوست شما از طريق اعلان در حساب كاربرى، به شما اطلاع داده خواهد شد.

14

چگونه براى دوستان يا آشنايان خود هديه ارسال كنم؟

شما مى‌‏توانيد از طريق صفحه آلبوم هركدام از آثار موجود در بيپ‌تونز و با كليك كردن روى دكمه «ارسال هديه» يك اثر موسيقى را هديه دهيد . پس از كليك كردن روى اين دكمه شما به صفحه «ارسال هديه» هدايت خواهيد شد كه در اين قسمت، اثر مورد نظر شما همراه با قيمت، فيلدهاى «ايميل گيرنده» ، «نام گيرنده»، «پيغام شما به گيرنده» و «نسبت شما با گيرنده» موجود می‌باشند كه از ميان آنها تنها فيلدهاى «ايميل گيرنده» و «نام گيرنده» اجبارى خواهند بود و بقيه آنها را مى‌توانيد به دلخواه پر كنيد. در صورتى كه اعتبار حساب كاربرى شما كافى باشد يا اثر موسيقى انتخاب‏ شده رايگان باشد با كليك روى دكمه «ارسال هديه» ، هديه شما ارسال خواهد شد و اگر اعتبار شما كافى نباشد يا كلا اعتبار در حساب كاربرى شما موجود نباشد، شما می‌‏توانيد با انتخاب درگاه بانك دلخواه خود و با پرداخت مستقيم، مبلغ را پرداخت كرده و هديه خود را ارسال فرماييد. رسید هدیه از طریق ایمیل برای هدیه دهنده و هدیه گیرنده ارسال خواهند شد. همچنين زمانى كه هديه شما دريافت و توسط دوست شما ديده شد، بيپ‌تونز از طريق اعلان در حساب كاربرى، شما را مطلع خواهد كرد.

15

چگونه اعتبار حساب كاربرى خود را افزايش دهم؟

شما مى‌توانيد پس از ورود به صفحه حساب كاربرى خود، با كليك كردن روى دكمه «افزايش اعتبار» وارد صفحه مربوط به خريد بسته‏‌هاى اعتبارى و وارد كردن كد اعتبار شويد. در اين قسمت از وب‌سايت شما مى‌توانيد در صورت به همراه داشتن كد اعتبار، آن را در بخش «كد اعتبار هديه» وارد كرده و ثبت نماييد كه بلافاصله به اعتبار شما افزوده خواهد شد. همچنين مى‌توانيد از بخش «بسته‏‌هاى اعتبارى» و پس از انتخاب بسته مورد نظر، با كليك روى قيمت بسته وارد صفحه «خريد اعتبار» شده و پس از انتخاب تعداد بسته انتخابى و انتخاب درگاه بانك دلخواه اقدام به خريد مستقيم اعتبار نماييد.

16

آیا اعتبار خریداری ‏شده تاریخ انقضاء دارد؟

اعتباری که خریداری نموده‌اید و در حساب کاربری شما وارد شده است، تاریخ انقضا ندارد و تا هر زمانی که بخواهید می‌توانید از اعتبار خود استفاده نمایید.

17
چرا قیمت ها بعضا به دلار نشان داده می شود؟ چگونه می توانم قیمت ها را به ریال ببینم؟

بیپ تونز دلاری امکانی برای کاربران خارج از ایران برای خرید از بیپ تونز است. تفکیک کاربر داخل ایران و خارج از ایران با استفاده از IP صورت می پذیرد بنابراین اگر کاربر داخل ایران هستید و از VPN استفاده می کنید سایت شما را کاربر خارج از کشور حساب می کند بنابراین اگر می خواهید سایت مکان شما را درست تشخیص دهد باید VPN خود را خاموش کنید. با توجه به اختلاف قیمت آلبوم ها به ریال و دلار، در خارج از ایران البوم ها را فقط می توان به دلار خرید. برای کاربران خارج از کشور که اعتبار ریالی دارند امکان تبدیل اعتبار به دلار در سبد خرید و پروفایل قرار داده شده است.

18

به عنوان ناشر درآمد فروش را می‌توانم مشاهده کنم؟

پس از عقد قرارداد با ناشر و ارائه آثار مربوطه ، یک پنل آنلاین جهت مشاهده گزارش فروش در اختیار ناشر قرار می‌گیرد.

19

چه محتواهایی قابلیت ارائه و فروش در سایت را دارند؟

آلبوم‌ها و آهنگ‌ها ، کنسرت‌های تصویری و ویدئو کلیپ‌هایی که شماره مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را داشته باشند، قابلیت فروش در بیپ‌تونز را دارند.

20

نحوه همکاری برای تولید میکس و پادکست چگونه است؟

در صورت داشتن پادکست آماده پخش، آن را برای ایمیل پیشتبانی support@beeptunes.com ارسال کرده که پس از بررسی در سایت قرار داده شود. اگر قصد تولید و همکاری در ساخت پادکست را دارید، نمونه کارهای قبلی به همراه مستند همکاری (پروپوزال) کاری که مد نظر دارید را ارسال کنید تا بررسی شود.

21

آیا می‌توانم اعتبار را هدیه دهم؟

متاسفانه به دلیل برخی مسائل امنیتی، انتقال اعتبار میان کاربران در حال حاضر ممکن نمی‌باشد.

22

آیا عقد قرارداد با بیپ‌تونز هزینه دارد؟

با توجه به اینکه بیپ‌تونز با هدف رواج فرهنگ خرید قانونی موسیقی راه‌اندازی شده است، عقد قرارداد برای صاحبین آثار به صورت کاملا رایگان می‌باشد.

23

چرا آهنگ‌های بعضی آلبوم‌ها را نمی‌توان جداگانه خریداری کرد؟

تمامی امور مربوط به قیمت‌گذاری و نوع فروش آثار با هماهنگی صاحب اثر انجام می‌شود. در بعضی مواقع ممکن است صاحب اثر یکی از آهنگ‌های خود را تنها با فروش کل آلبوم در اختیار کاربر قرار دهد. تصمیم‌گیری در این زمینه کاملا بر عهده صاحب اثر است.

24

در صورت پیش‌خرید، آلبوم چه زمانی به دست من می‌رسد؟

به محض انتشار فیزیکی آلبوم در بازار موسیقی، لینک‌های دانلود آلبوم فعال شده که از طریق ایمیل اطلاع رسانی می‌شود. همچنین تمامی آثار خریداری شده در هر زمان از صفحه حساب کاربری شما قابل دسترس است.

25

پیش‌خرید چه مزیتی دارد؟

قیمت آلبوم‌ها به صورت پیش‌خرید کمتر از قیمت خرید آنها است و شما با پیش‌خرید آلبوم می‌توانید زودتر از دیگران دموی آلبوم‌ها را بشنوید. همچنین ما تلاش می‌کنیم از طرف صاحبان آثار، بیشتر مواقع هدیه‌هایی مانند بلیت کنسرت VIP، آلبوم یا پوستر امضا شده و … را به قید قرعه به افرادی که آلبوم را از بیپ‌تونز پیش‌خرید کنند هدیه دهیم.

26

آیا سرویس بیپ‌تونز برای محصولات اپل (iPhone,iPad) نیز وجود دارد؟

متاسفانه طبق قانون شرکت اپل، هیچ نرم افزار فروش موسیقی به جز iTunes نمی‌تواند به صورت رسمی در Appstore حضور داشته باشد. راهکارهای دیگری در دستور کار بیپ‌تونز قرار دارد که جایگزین نرم افزار فروش موسیقی در ios باشد. اما در حال حاضر نیز می توانید توسط مرورگر وب، از سایت بیپ‌تونز استفاده نمایید.

27

پیش‌خرید آلبوم به چه معنی بوده؟

پیش‌خرید کردن به این معنی بوده که آلبوم را با قیمت مناسب‌تر و به همراه جوایزی مانند آلبوم امضاء شده، بلیط کنسرت، پوستر امضاء شده و… در نظر گرفته می‌شود. به محض انتشار آلبوم در بازار، لینک‌های دانلود فعال شده که از طریق ایمیل به کاربران عزیز اطلاع داده می‌شود.

28

معنی کیوریشن چیست؟

واژه کیوریشن کاملاً جدید است و استفاده عمومی از آن به تازگی باب شده. این واژه که از کیوریتور curator نشأت گرفته را می‌توان به نوعی دسته‌بندی بر اساس نوع، طبقه یا ارزش معنی کرد. کیوریتور به فردی گفته می‌شود که آثار هنری (بیشتر در حوزه آثار تجسمی و نقاشی) را مورد بررسی قرار داده و آنها را دسته‌بندی کرده و اقدام به برگزاری نمایشگاه یا گالری می‌کند. چندین سال است که واژه کیوریشن به عنوان نوعی از دسته‌بندی در کنار فضا mood وارد دنیای هنر شده است.

کیوریشن به جمع‌آوری و دسته‌بندی اطلاعات و ارائه آن در کلاس‌بندی‌های مختلف گفته می‌شود. به عنوان معادل، «تفکیک موضوعی» را برای واژه کیوریشن در نظر گرفته‌ایم.

29

مشارکت در فروش چیست؟ چگونه در فروش مشارکت کنم؟

مشارکت در فروش امکانی است که به وسیله‌ی آن می‌توانید لینک اختصاصی خود را دریافت کرده و آلبوم‌های موجود در بیپ تونز را به دیگران بفروشید و کسب درآمد کنید. میزان سهم فروش شما از خرید آلبوم ها، در زمان دریافت لینک اختصاصی هر آلبوم اطلاع رسانی خواهد شد.

در صورتی که میزان سهم فروش شما در ماه بیش از ۵۰ هزار تومان شود، این مبلغ تا اواسط ماه بعد پس از کسر کسورات قانونی، با شما تسویه خواهد شد.

در صفحه‌ی هر آلبوم موجود در بیپ تونز دکمه «کسب درآمد از فروش» وجود دارد که با کلیک بر روی آن ابتدا درصد فروش از آلبوم مشاهده و پس از زدن دکمه «ثبت نام برای مشارکت در فروش» و تایید شرایط استفاده همکاران فروش، اطلاعات مورد نیاز جهت تسویه حساب از شما خواسته می‌شود. پس از تکمیل این فرم از این پس در صفحه‌ی هر آلبوم می‌توانید لینک مشارکت در فروش آن آلبوم را دریافت و گزارش فروش خود را در صفحه حساب کاربریتان مشاهده نمایید.

    شما در حال گوش دادن به رادیو بیپ تونز هستید ...