جام جهانی
جام جهانی

آلبوم زمستان است اثری است با صدای محمدرضا شجریان، تار حسین علیزاده، کمانچه کیهان کلهر و تنبک همایون شجریان. این آلبوم ابتدا در سال 1379 در کالیفرنیا به صورت کنسرت زنده اجرا شد و یک سال بعد منتشر شد. این آلبوم در مقام داد و بیداد اجرا شده که از ابداعات حسین علیزاده است. در ابتدای آلبوم، رنگ اصول در داد و بیداد نواخته می‌شود و سپس آواز بر شعر زمستان مهدی اخوان ثالث آغاز می‌گردد که تا پایان برنامه ادامه می‌یابد و ضربی‌هایی در لابلای آواز به صورت بداهه نواخته می‌شود.
سلامت را نمی‌خواهند پاسخ گفت، سرها در گریبان است....
«زمستان» یکی از معروف‌ترین سروده‌های مهدی اخوان‌ثالث است. کتاب شعر زمستان در اواسط دهه سی شمسی منتشر شد، و از شاخص‌ترین کتاب‌های شعر نو نیمایی در این دهه به‌شمار می‌رود. این کتاب بود که مهدی اخوان ثالث را شناساند و نشان داد که چهره شاعری او به هیچ‌یک از شاعران دیگر شبیه نیست. اشعار او زمینهٔ اجتماعی دارند و گاه حوادث زندگی مردم را به تصویر کشیده‌است؛ همچنین دارای لحن حماسی آمیخته با صلابت و سنگینی شعر خراسانی و نیز در بردارندهٔ ترکیبات نو و تازه است.
بسیاری شعر زمستان را شاهکار اخوان‌ثالث می‌دانند. شعری که درواقع دو وجه دارد. در لایه ظاهری شعر، شاعر مشغول توصیف سوز و سرمای زمستان است اما در لایه زیرین، یخبندان فضای سیاسی کشور را به تصویر می‌کشد. شاعر در به تصویر کشیدن فضای سیاسی بسیار متبحرانه عمل کرده و شباهت خفتگان سیاسی با زمستان را توصیف کرده است. این شعر قبلا توسط خوانندگان دیگری مثل شهرام ناظری و محمدرضا درویشی نیز اجرا شده بود. اثر «زمستان است» یکی از زیباترین و قوی‌ترین آثاری است که با بهره‌گیری از این شعر خلق شده و خیلی خوب فضای آن را در قطعاتی به هم پیوسته نشان می‌دهد. مجموعه تصاویر آلبوم
رایگاندانلود
۶ نظر
 • نگ دال
  ۲۳ امرداد ۱۴۰۱
  سلام. تِرَک "آغاز برنامه" کلا ۴۳ ثانیه هست که دموی ۲۱ ثانیه‌ای‌ش هم فقط صدای دست زدن و تشویق حضاره. اون‌وقت این هم جزو قطعات فروشی حساب کردید که باید بابتش ۵ تومن پول داد و خرید؟🤔😕
   ۰ / ۲۰۰۰
  • sobhanimani81
   sobhanimani81پاسخگزارش
   ۱۶ آذر ۱۳۹۹
   نفس کاین است پس دیگر چه داری چشم..
    ۰ / ۲۰۰۰
   • A A
    ۱ آبان ۱۳۹۷
    سلام لطفا آلبوم زمستان شهرام ناظری رو هم قرار بدید با تشکر
    • beeptunes
     بیپ‌تونزپاسخگزارش
     ۱ آبان ۱۳۹۷
     سلام کاربر گرامی متاسفانه ناشر آلبوم زمستان برای فروش دیجیتال همکاری نمی کنند.
     ۰ / ۲۰۰۰
    • A A
     ۲۶ مهر ۱۳۹۷
     ظاهر و صداقت بهتری دارد برای مخاطب اگر قیمت را همین جا با مالیات بنویسید. تا اینکه بخواهیم موقع پرداخت ببینیم 1000 تومن باید بیشتر بپردازیم. اصلا حس خوبی نداره. اما اگر همینجا با قید این عبارت «قیمت با مالیات = 13000» قیمت را بنویسید من اعتماد بیشتری می کنم. تشکر.
      ۰ / ۲۰۰۰
     • علیرضا آقاسی
      علیرضا آقاسیپاسخگزارش
      ۲۲ دی ۱۳۹۳
      فریبت میدهد بر آسمان این سرخی بعد از سحرگه نیست/ گوش سرما برده است این/ یادگار سیلی سرد زمستان است
       ۰ / ۲۰۰۰
      • n yamani
       ۱۰ دی ۱۳۹۳
       این آلبوم واقعا بی نقص و بی همتاست
        ۰ / ۲۰۰۰
        شما در حال گوش دادن به رادیو بیپ تونز هستید ...