موسیقی کودک
موسیقی کودک

آلبوم موسیقی «قافله سالار عشق» به مناسبت سالروز درگذشت استاد «محمد رضا لطفی» با آهنگسازی و تنظیم شاگرد ایشان «مازیار شاهی» به خوانندگی «سالار عقیلی» می باشد.
«مازیار شاهی» درباره این آلبوم می گوید: " «قافله سالار عشق» واکنش درونی و موسیقیایی آهنگساز به فاجعه درگذشت استاد لطفی ست. ارتباط عمیق و درونی «سالار عقیلی» با اثر و وحدت حسی نوازندگان در اجرا تمام آنچه در درون پرورانده بودم را به بهترین و هنری ترین شکل بازتابی بیرونی داد."
«علیرضا جواهری»(سنتور، سنتور آلتو، تمبک و دف)، «مازیار شاهی»(تار، سه تار، بم تار و بربط)، «صمد برقی»(کمانچه وکمانچه آلتو) و «هوشمند عبادی»(نی) در«قافله سالار عشق» به نوازندگی پرداخته اند. قطعات اجرا شده در این اثر «تصنیف آیینه شکسته» بر روی غزلی از استاد «هوشنگ ابتهاج»(اصفهان، دشتی، شور)، «غرنگ »(همنوازی سه تار و کمانچه آلتو)، «طرحی از ویرانه های دور»(براساس تمی از استاد لطفی)، «تصنیف ببارد خزانم» با شعری از «مازیار شاهی»، «یاد یار»(سنتور)، «هوای روی تو دارم»، «رحیل»( برای گروه های سازهای ایرانی در آواز دشتی) بر روی غزلی از استاد «هوشنگ ابتهاج»، «گریه گرفته است گلو»(تکنوازی نی در آواز دشتی و ابوعطا)، «تصنیف سر پروازم نیست» و «وداع» هستند.

مجموعه تصاویر آلبوم
رایگاندانلود
ناشر :مازیار شاهیکد کتابخانه ملی:  ۱۶۶۵۶و
۱ نظر
 • Looli Mast
  ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
  طرح روی جلد صفحه اول می تونست بهتر باشه
   ۰ / ۲۰۰۰
   شما در حال گوش دادن به رادیو بیپ تونز هستید ...