موسیقی کودک
موسیقی کودک

آلبوم دریچه‌ای به بیکرانگی اثری است با آهنگسازی و تنظیم حامد فکوری و مقداد شاه‌حسینی و با آواز اشکان کمانگری. این مجموعه شامل سیزده قطعه است که در آنها از سروده‌های مهدی اخوان‌ثالث، حسین منزوی و مولانا بهره گرفته شده. در توضیحات آلبوم می‌خوانیم: «دریچه‌ای به بیکرانگی اثری سنتی نیست. بدیهی است که قطعا حضور موسیقی دستگاهی ایرانی را نمی‌توان در این اثر نادیده گرفت، و لیکن نقش و فرم این حضور شاید کمی با آنچه پیش از این بوده متفاوت و دیگرگون است. بافت و ارکستراسیون آن فارغ از فرم و سازبندی رایج موسیقی ایرانی در نظر گرفته شده و این رویه بنا بر عادات شنیداری معمول موسیقی سنتی پیش نمی‌رود. شاید همین نگاه، راه را برای ورود سازها و افه‌های صوتی‌ای که تا قبل از این گروه اینک تجربه نکرده بود، هموار کرده است».
از نوازندگان این اثر می‌توان به حامد فکوری، مقداد شاه‌حسینی، شروین مهاجر، پوریا فرجی، نگار نوراد و فرهاد صفری اشاره کرد.


مجموعه تصاویر آلبوم
رایگاندانلود
۲ نظر
 • m.heyrativand60
  m.heyrativand60پاسخگزارش
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰
  و مطمئنا که ، تار کمانچه سه تار سنتور ، به هیچ وجه سازهای سنتی نبوده و حتما که نوعی از راک ، رپ و غیره و ذالک و شاید هم الچه گابیغی میباشند
   ۰ / ۲۰۰۰
  • شهریار
   شهریارپاسخگزارش
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰
   آیا گوشه نهفت چیز جدیدی است؟ یا ماورالنهر ؟ آیا اصلا در بداهه نوازی و بداهه خوانی اتفاق نویی افتاده؟ پرده گردانی از مدی به مد دیگر؟ چه اتفاق نویی افتاده؟ این فقط یک رنگ زدن به سنت است و عرضه کردنش که رنگ زشتی هم هست.
    ۰ / ۲۰۰۰
    شما در حال گوش دادن به رادیو بیپ تونز هستید ...