موسیقی کودک
موسیقی کودک
آهنگ ترانه های بنان: گل صحرایی

دانلود آلبوم ترانه های بنان: گل صحرایی

از خون جوانان وطن لاله دمیده
از ماتم سروِ قدشان، سرو خمیده
آن مرد با آن عینک آفتابی تیره که بعد از تصادف همیشه بر چشم داشت، با آن صدای پر از زیر و بم و با آن تحریرهای خاص و کشدار، با «الهه ناز» و «بهار دلنشین» و «آمدی جانم به قربانت» و سرود «ای ایران»، باز برگشته، با «پیام دل»، «گل صحرایی» و «وعده وصال» و ترانه هایی خاطره انگیز که 30 سال بعد از رفتنش، هنوز زنده و تازه هستند.
سه آلبوم «پیام دل»، «گل صحرایی» و «وعده وصال» در ادامه مجموعه آلبوم «ترانه های بنان» از سوی موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر شده است. قطعات این مجموعه را بنان در رادیو یا محافل خصوصی اجرا کرده است. آلبوم «گل صحرایی» 9 قطعه دارد که آهنگسازی برخی از قطعات این آلبوم را علینقی وزیری ی بر عهده داشته و آهنگسازان برخی از قطعات نیز مشخص نیستند. نوازندگی ویولن، تار، پیانو و سنتور در برخی قطعات را علی تجویدی، جلیل شهناز، محمود تاج بخش، رضا ورزنده و مرتضی محجوبی انجام داده اند، اما نوازنده برخی قطعات دیگر مشخص نیست.
ترانه های «گل صحرایی» سروده عارف قزوینی، سعدی، خیام، ابوسعید ابوالخیر و حافظ هستند. قطعات در دستگاه های ماهور، دشتی، شور و چهارگاه ساخته شده اند.
غلامحسین بنان؛ نوه برادر ناصرالدین شاه، یکی از بزرگترین آوازخوانان معاصر ایران بوده که سال ها با رادیو و برنامه های گلهای رنگارنگ و گلهای جاویدان همکاری داشت. تسلط وی بر آواز ایرانی و ویژگی های خاص صدایش، همکاری او با برخی از بزرگترین اساتید موسیقی ایرانی مثل علینقی وزیری، روح الله خالقی، ابوالحسن صبا، مرتضی محجوبی، علی تجویدی و... را رقم زد.
با خرید و دانلود آلبوم «گل صحرایی» غلامحسین بنان از سایت بیپ تونز، از این اثر حمایت کنید.

مجموعه تصاویر آلبوم
ناشر :موسسه فرهنگی هنری ماهورکد کتابخانه ملی:  ۱۴۱۹۴و
    هنوز نظری به ثبت نرسیده‌است.
      شما در حال گوش دادن به رادیو بیپ تونز هستید ...